T.Konyaspor'da keyifler şeker

T.Konyaspor'da keyifler şeker
Pazar 30.11.2014 19:00

Türkiye Basketbol Ligi'nde Torku Konyaspor, sahasında Banvit'i 83-75 yendi.

Maça iyi başlayan ekip Torku Konyaspor oldu. Rakibine boyalı alanda sayı imkanı tanımayan ev sahibi ekip, Pastal, Rasic, Guinn ve Williams'ın sayılarıyla ilk 5 dakikayı 7 sayı farkla (11-4) önde geçti. Farkı kapatmaya çalışan konuk ekip, Şafak, Mejia ve Dragicevic ile sayılar buldu. Toparlanan konuk ekip, içeriden ve dışarıdan sayı üretmeye başladı. Mejia ve Davis ile farkı düşürmeye çalışan Banvit, ev sahibi ekipten Boone, De Vries ve Mayo'nun sayılarına engel olamadı. Karşılıklı basketlerle geçen ilk periyodu Torku Konyaspor, 22-15 önde tamamladı.

İkinci periyoda iki takım da hücumlardan boş dönerek başladı. Hücumdaki etkinliğini artırmaya çalışan Torku Konyaspor, De Vries ve Ogün'ün sayılarıyla durumu 28-15'e getirdi. Boyalı alandaki sert savunmasını devam ettiren Torku Konyaspor, Pastal ve Guinn'in sayılarıyla farkı 16 sayıya ( 34-18) çıkardı. Kalan bölümde De Vries ile etkili olmaya devam eden ev sahibi ekip, soyunma odasına 40-32 önde gitti.

Banvit, üçüncü periyoda arka arkaya bulduğu sayılarla iyi başlayan ekip oldu. Banvit, Cevher'in başarılı oyunuyla savunma sertliğini artırdı ve farkı 5 sayıya (45-40) kadar düşürdü. De Vries'in 3 sayılık basketiyle farkın daha fazla kapanmasına izin vermeyen Torku Konyaspor, Veremeenko'nun sayılarına engel olamadı. Mayo ve Guinn'in sayılarıyla toparlanan Torku Konyaspor, 27. dakikaya 55-47 önde girdi. Karşılıklı basketlerle geçen periyot, 62-54 Torku Konyaspor lehine sonuçlandı.

Final periyoduna Dragicevic'in basketiyle giren Banvit, Torku Konyaspor'dan De Vries'in 3 sayılık basketine engel olamadı. Savunmadaki sert oyununu sürdüren ev sahibi ekip, rakibine kolay sayı bulma imkanı tanımadı. De Vries ile 3 sayı çizgisinin gerisinden, Williams'ın da pota altından attığı sayılarla Torku Konyaspor farkı 9 sayıya (69-60) çıkardı. Banvit'te, Veremeenko ve Dragicevic'in basketlerine Guinn, Mayo ve De Vries ile karşılık veren ev sahibi ekip, karşılaşmadan 83-75 galip ayrıldı.

Salon: Selçuklu Belediyesi

Hakemler: Ahmet Ersan Ergüler, Ali Serkan Emlek, Alper Altuğ Köselerli

Torku Konyaspor: Mayo 15, Pastal 3, Rasic 2, Guinn 15, Williams 9, Mesut Ademoğlu, Cihan Amasyalı, De Vries 27, Ogün Sevinç 7, Bonone 5

Banvit: Rowland, Berkay Candan, Mejia 12, Simmons 2, Dragicevic 20, Erkan Veyseloğlu 4, Şafak Edge 13, Davis 6, Veremeenko 5, Mutaf 1, Cevher Özer 12
Etiketler Türkiye
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN