Web Sürümüne Geç

Banvit galibiyetten memnun

Banvit galibiyetten memnun
Pazar 31.01.2016 20:49

Spor Toto Basketbol Ligi'nin 16. haftasında sahasında İstanbul Büyükşehir Belediyespor'u 84-77 yenen Banvit'in başantrönörü Selçuk Ernak, "Maçta birçok hata yapmamıza rağmen hataları oyunun içinde düzelttik ve bu da bize galibiyeti getirdi" dedi.

Ernak, maçın ardından düzenlenen basın toplantısında, yoğun bir maç trafiğinde olduklarını söyledi. Kazandıkları için mutlu olduklarını ifade eden Ernak, şunları kaydetti:

"Çarşamba günü oynadığımız maçtan sonra birtakım zorluklarımız oldu. Maçı dikkatli seyredenler fark etmiştir, çok iyi başlayan Tolga Geçim devre arasında ateşlendi. Maçta birçok hata yapmamıza rağmen hataları oyunun içinde düzelttik ve bu da bize galibiyeti getirdi. On gün önce kaybettiğimiz bir rakipti. Çok fazla hücum silahları var. Galibiyetimizi 10'a çıkardığımız için mutluyum."

İstanbul Büyükşehir Belediyespor cephesi

İstanbul Büyükşehir Belediyespor Başantrenörü Ertuğrul Erdoğan da iyi mücadele ettiklerini ancak son periyotta yapılan hataların sonucu etkilediğini belirtti.

Karşılaşmaya çok iyi hazırlandıklarını vurgulayan Erdoğan, "Her maç olduğu gibi bu maç da önemliydi. Genelde inişli çıkışlı oynasak da maçın içinde kalmayı başardık. Dördüncü periyotta çok basit hatalar yaptık ve bu hataları rakip iyi değerlendirdi. Banvit sistemi oturmuş, tecrübesi yüksek oyuncularla kurulu bir takım. Dolayısıyla bu tip hataları kolay cezalandırdılar" diye konuştu.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN