"Laboral öngörülmesi çok zor bir takım"

"Laboral öngörülmesi çok zor bir takım"
Perşembe 12.05.2016 09:48

Fenerbahçe'nin yıldız basketbolcusu Jan Vesely, THY Euroleague Final-Four da karşılaşacakları Laboral Kutxa için, "Laboral öngörülmesi çok zor bir takım. Şutlarını sokmaya başladıkları zaman o ivmeyle çok iyi oynayabiliyorlar" dedi.

Vesely ayrıca gelecek sene NBA'ye gidip gitmeyeceği ile ilgili kararı sezon sonunda yaşanılacak şampiyonluktan sonra karar vereceğini söyledi.
Sarı-lacivertlilerin başarılı pivotu Jan Vesely, Berlin'de düzenlenecek Final-Four öncesinde yapılan medya gününde İhlas Haber Ajansı (İHA) muhabirine THY Eurolague'deki rakipleri Laboral Kutxa, gelecekleri planları ve Fenerbahçe Başantrenörü Zeljko Obradovic hakkında açıklamalarda bulundu.
THY Euroleague'de Final-Four'a kalan her takımın favori olduğunu belirten Çek oyuncu, "Oynanacak 4 maçın hiçbiri kolay olmayacak. Bu konuda geçen seneden tecrübeliyiz. Kazanmak için savaşacağız" şeklinde konuştu.

"Laboral öngörülmesi çok zor bir takım"

Final-Four'daki rakipleri İspanyol Laboral Kutxa hakkında da açıklamalarda bulunan Vesely, "Laboral öngörülmesi çok zor bir takım. Şutlarını sokmaya başladıkları zaman o ivmeyle çok iyi oynayabiliyorlar. Final-Four'da bizde buna hazırlıklı olacağız" diye konuştu.

"Şampiyonluğu kazandıktan sonra karar vereceğim"

Gelecek planlarının sorulması üzerine 26 yaşındaki basketbolcu, "Final-Four'a 3 hafta var. Şuan konuşmamız gereken konu bu değil. Final-Four organizasyonu ve Türkiye Ligi şampiyonluğu kazandıktan sonra bu konuyla ilgili daha net konuşabilirim. Şuan konsantre olmamız gereken yer Final-Four ve Türkiye Ligi şampiyonluğu" diye cevap verdi.

"Obradovic ile çalıştığımız için şanslıyız"

Fenerbahçe Başantrenörü Zeljko Obradovic ile çalışmanın kendisi için mükemmel bir şey olduğunu vurgulayan Vesely, "Çünkü her antrenmandan, maçtan, her beraber olduğumuzda, takım olarak bundan ne beklediğimizi çok açık ve net bir şekilde biliyoruz. Onunla çalışmak büyük bir keyif ve onunla bu takımda olmak... Avrupa'nın en önemli koçlarından bir tanesi. Onunla olduğumuz için kendimizi şanslı hissediyoruz" ifadelerini kullandı.

"Kızması bizi umursadığını gösteriyor"

Karşılaşmalar sırasında koç Obradovic'in sinirlenmesinin takım üzerindeki nasıl bir etki bıraktığının sorulması üzerine Vesely, şöyle cevap verdi:
"Bizi umursuyor olması ve yeni şeyler öğretmeye çalışıyor olması çok önemli. Bunu yapmaya çalıştığını biliyoruz. Bunun kişisel bir şey olmadığının farkındayız. Dolayısıyla o bize ne zaman bir şey için kızıyorsa bizi daha iyi yapmak için yapıyor. Her zaman bunun farkındayız. O kızdığında biz de üzülüyor ama daha iyisini yapmak için çabalıyoruz. "
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN