Web Sürümüne Geç

    Kanarya zirveyi bırakmıyor!

    Kanarya zirveyi bırakmıyor!
    19 Mart 2018, Pazartesi

    Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi'nde 21. hafta maçları tamamlanırken, Fenerbahçe Doğuş zirvedeki yerini korudu.

    Ligin 21. haftasında Darüşşafaka'yı konuk eden Fenerbahçe Doğuş, müsabakayı 76-69 kazanarak puanını 39'a çıkardı. Haftaya averajla ikinci sırada giren TOFAŞ ise sahasında Banvit'e 104-93 mağlup olarak 38 puanda kaldı.

    SONUÇLAR
    Ligin 21. hafta müsabakalarında alınan sonuçlar şöyle oldu:

    Beşiktaş-Sompo Japan-Sakarya Büyükşehir Belediyespor: 58-71

    Trabzonspor-Gaziantep Basketbol: 91-86

    TOFAŞ-Banvit: 93-104

    Eskişehir Basket-Pınar Karşıyaka: 66-72

    Fenerbahçe Doğuş-Darüşşafaka: 76-69

    Demir İnşaat Büyükçekmece-Galatasaray Odeabank: 77-86

    Yeşilgiresun Belediyespor-Anadolu Efes: 91-87

    Muratbey Uşak-İstanbul Büyükşehir Belediyespor: 79-83

    PUAN DURUMU
    Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi'inde 21. hafta maçlarının ardından oluşan puan durumu şöyle:

    Takım O G M S Y Puan
    1 FENERBAHÇE DOĞUŞ 21 18 3 1796 1506 39
    2 TOFAŞ 21 17 4 1744 1600 38
    3 BEŞİKTAŞ SOMPO JAPAN 21 14 7 1615 1541 35
    4 BANVİT 21 13 8 1687 1594 34
    5 ANADOLU EFES 21 14 7 1727 1697 34
    6 DARÜŞŞAFAKA BASKETBOL 21 13 8 1646 1524 34
    7 SAKARYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESPOR 21 13 8 1621 1577 34
    8 ESKİŞEHİR BASKET 21 10 11 1670 1693 31
    9 İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESPOR 21 9 12 1668 1718 30
    10 GALATASARAY ODEABANK 21 9 12 1671 1661 30
    11 TRABZONSPOR 21 8 13 1829 1894 29
    12 DEMİR İNŞAAT BÜYÜKÇEKMECE 21 7 14 1647 1712 28
    13 YEŞİLGİRESUN BELEDİYESPOR 21 7 14 1669 1831 28
    14 PINAR KARŞIYAKA 21 7 14 1595 1726 28
    15 GAZİANTEP BASKETBOL 21 5 16 1603 1774 26
    16 MURATBEY UŞAK 21 4 17 1593 1733 25

    GELECEK HAFTANIN PROGRAMI
    Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi'nde 22. hafta maçlarının programı şöyle:

    24 Mart Cumartesi:

    13.00 Pınar Karşıyaka-Demir İnşaat Büyükçekmece (Mustafa Kemal Atatürk Karşıyaka)

    15.15 Banvit-Muratbey Uşak (Banvit Kara Ali Acar)

    17.00 İstanbul Büyükşehir Belediyespor-Beşiktaş Sompo Japan (Cebeci)

    25 Mart Pazar:

    13.00 Galatasaray Odeabank-Trabzonspor (Sinan Erdem)

    15.15 Fenerbahçe Doğuş-Eskişehir Basket (Ülker Spor ve Etkinlik)

    17.00 Gaziantep Basketbol-Yeşilgiresun Belediyespor (Şahinbey)

    19.30 Darüşşafaka-Sakarya Büyükşehir Belediyespor (Volkswagen Arena)

    26 Mart Pazartesi:

    19.00 Anadolu Efes-TOFAŞ (Sinan Erdem)

    Yükleniyor
    BİZE ULAŞIN