Web Sürümüne Geç

    Fenerbahçe zirveyi bırakmıyor!

    Fenerbahçe zirveyi bırakmıyor!
    02 Nisan 2018, Pazartesi

    Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi'nde 23. hafta maçları tamamlanırken Fenerbahçe Doğuş, liderliğini devam ettirdi.

    Ligde haftaya 41 puanla zirvede giren Fenerbahçe Doğuş, deplasmanda Demir İnşaat Büyükçekmece'yi 88-80 yendi. Sarı-lacivertliler, 20. galibiyetini alarak, 43 puana ulaştı. Haftaya 2. sırada giren TOFAŞ ise Gaziantep Basketbol'u uzatmada 109-107 mağlup etti ve yerini korudu.

    SONUÇLAR
    Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi'nin 23. haftasında alınan sonuçlar şöyle:

    Beşiktaş Sompo Japan-Banvit: 79-64

    Trabzonspor-Pınar Karşıyaka: 108-105

    Demir İnşaat Büyükçekmece-Fenerbahçe Doğuş: 80-88

    Sakarya Büyükşehir Belediyespor-İstanbul Büyükşehir Belediyespor: 86-95

    TOFAŞ-Gaziantep Basketbol: 109-107

    Yeşilgiresun Belediyespor-Galatasaray Odeabank: 97-90

    Muratbey Uşak-Anadolu Efes: 78-81

    Eskişehir Basket-Darüşşafaka: 89-82

    PUAN DURUMU
    Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi'inde 23. hafta maçlarının ardından oluşan puan durumu şöyle:

    Sıra Takım O G M S Y Puan
    1 FENERBAHÇE DOĞUŞ 23 20 3 1963 1655 43
    2 TOFAŞ 23 18 5 1932 1794 41
    3 BEŞİKTAŞ SOMPO JAPAN 23 16 7 1763 1661 39
    4 ANADOLU EFES 23 16 7 1895 1854 38
    5 BANVİT 23 14 9 1822 1731 37
    6 DARÜŞŞAFAKA BASKETBOL 23 14 9 1804 1674 37
    7 SAKARYA BÜYÜKŞEHİR BASKETBOL 23 13 10 1768 1748 36
    8 ESKİŞEHİR BASKET 23 11 12 1828 1854 34
    9 İSTANBUL BBSK 23 10 13 1819 1873 33
    10 GALATASARAY ODEABANK 23 10 13 1845 1836 33
    11 TRABZONSPOR 23 9 14 2015 2083 32
    12 YEŞİLGİRESUN BELEDİYESPOR 23 8 15 1844 2000 31
    13 PINAR KARŞIYAKA 23 8 15 1803 1932 31
    14 DEMİR İNŞAAT BÜYÜKÇEKMECE 23 7 16 1825 1903 30
    15 GAZİANTEP BASKETBOL 23 6 17 1789 1961 29
    16 MURATBEY UŞAK 23 4 19 1729 1885 27

    24. HAFTANIN PROGRAMI
    Ligde 24. haftanın programı şöyle:

    6 Nisan Cuma:

    20.00 Darüşşafaka Basketbol-İstanbul Büyükşehir Belediyespor (Volkswagen)

    7 Nisan Cumartesi:

    13.00 Eskişehir Basket-Demir İnşaat Büyükçekmece (Anadolu Üniversitesi)

    15.15 Banvit-Sakarya Büyükşehir Basketbol (Banvit Kara Ali Acar)

    17.00 Galatasaray Odeabank-TOFAŞ (Sinan Erdem)

    20.15 Fenerbahçe Doğuş-Trabzonspor (Ülker Spor ve Etkinlik)

    8 Nisan Pazar:

    13.00 Gaziantep Basketbol-Muratbey Uşak (Şahinbey)

    15.15 Anadolu Efes-Beşiktaş Sompo Japan (Sinan Erdem)

    17.00 Pınar Karşıyaka-Yeşilgiresun Belediyespor (Mustafa Kemal Atatürk Karşıyaka)

    Yükleniyor
    BİZE ULAŞIN