Gümüşdağ görevinden istifa etti

Gümüşdağ görevinden istifa etti
Pazartesi 25.02.2013 16:32

Spor Toto 3. Lig 3. Grup takımlarından Çorum Belediyespor'un teknik direktörü Hayrettin Gümüşdağ, görevinden istifa etti.

Çorum Belediyespor Kulübü Başkanı Zeki Gül, bazı yöneticilerle beraber belediye meclis salonunda düzenlediği basın toplantısında, takımın Bölgesel Amatör Lig'de (BAL) mücadele ettiği dönemde koordinatör olarak görev yapan ve sezon başında teknik direktörlük görevine getirilen Hayrettin Gümüşdağ ile yollarını ayırdıklarını söyledi.
;
Gümüşdağ ile maliyeti düşük, kalitesi yüksek bir takım oluşturduklarının altını çizen Gül, şöyle devam etti:
''Hayrettin Gümüşdağ hocamızla başarılar yakaladık. Biz vefayı ön planda tutan insanlarız. Ben de bunları görerek, bu düşüncelerle hareket ediyorum. Halen kadromuzun kaliteli olduğunu düşünüyorum. Fakat bu noktadan sonra hocamızın daha fazla fayda sağlayamayacağını gördük ve yollarımızı ayırdık.

Bazen hocanın iyi olması da işe yaramıyor. Hocamız gerçekten kaliteli kişiliğiyle örnek olmuştur. Takıma katkıları ve bizlere yaşattığı ilklerden ötürü kendisine teşekkür ediyoruz.''

Kentin bir diğer profesyonel takımı olan Çorumspor'un yöneticisi olan teknik direktör Halit Kılıç ile sezon sonuna kadar anlaşma sağladıklarını ifade eden Gül, ''Çorumspor Kulübü'nün de müsaadesini aldıktan sonra Halit Kılıç ile sezon sonuna kadar anlaşma sağladık. Halit hocamıza da teşekkür ediyorum. Çünkü Ege Bölgesi7ndeki bazı takımlarla görüştüğünü biliyoruz ama o bizi kırmadı ve teklifimizi kabul etti. İnşallah Halit Kılıç'la başarılı sonuçlar alırız'' diye konuştu.

Görevinden ayrılan Hayrettin Gümüşdağ da yaptığı yazılı açıklamada, Çorum Belediyespor'da görevini en iyi şekilde yapmaya çalıştığını ancak şansızlıklar nedeniyle başarılı olamadıklarını belirterek, ''Her şeyde bir hayır vardır. Takımın önünü açmak adına görevimden istifa ediyorum. Ben bundan sonra Belediyespor'un her zaman emrindeyim. Takımın başarısı için benden istenilen destekte her zaman yanındayım'' ifadelerini kullandı.
Spor Toto 3. Lig 3. Grup'ta mücadele eden Çorum Belediyespor, 18 takımın yer aldığı ligin bitmesine 11 hafta kala 15'inci sırada bulunuyor.
Etiketler Çorumspor, Spor
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN