Viyana'dan elimiz boş döndük

Perşembe 15.09.2011 11:34

Avrupa Erkekler Voleybol Şampiyonası, Türk Milli Takımı için yine erken bitti. A Milliler, tarihinde 3. kez katıldığı şampiyonadan yine eli boş döndü.

Avusturya'nın başkenti Viyana'da, 10 Eylül'de yapılan grup maçlarıyla start alan şampiyonada Türkiye, A Grubu'nda Slovakya, Sırbistan ve Avusturya ile karşılaştı. Grubu 3. sırada tamamlayarak play-off maçı oynamaya hak kazanan milli takım, Fransa'ya 3-1 yenilerek çeyrek finale yükselme şansını değerlendiremedi ve elendi.

İLK SINAVI 2007'DE VERDİ
Türkiye, Avrupa Erkekler Voleybol Şampiyonası'na, tarihinde ilk kez 2007 yılında Rusya'da yapılan şampiyonayla katılmıştı. Burada B Grubu'nda Rusya'ya 3-0, Polonya'ya 3-1 ve Belçika'ya 3-2 yenilen A Milli Takım, gruptan çıkmayı başaramamıştı.

Ardından 2009 yılında İzmir'de düzenlenen şampiyonaya ev sahibi ekip olarak katılan Türk Milli Takımı, burada da tam bir hayal kırıklığı yaratmıştı.

A Grubu'ndaki maçlarda Almanya'ya 3-2, Fransa ve Polonya'ya ise aynı sonuçlarla 3-0 yenilerek grup sonuncusu olan ve ev sahibi olma avantajına rağmen bir galibiyet bile alamayan ay-yıldızlı ekip, daha ilk turda şampiyonadan elenmişti.

Avrupa Erkekler Voleybol Şampiyonası'nda milli takım için bu yıl da farklı bir durum yaşanmadı.

A Grubu'nda yer alan ve ilk maçında Sırbistan'a 3-0 yenilen A Milli Takım, ikinci karşılaşmasında Avusturya'yı 3-0 yendi. Son maçında Slovakya'ya 3-2 yenilen Türkiye, grubu 3. sırada tamamladı ve play-off turuna yükseldi. Play-off'larda eşleştiği Fransa'dan tek set alabilen ve karşılaşmayı 3-1 kaybeden milliler, bu sonuçla çeyrek finale yükselme şansını değerlendiremeyerek elendi.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN