"En iyisini yapmalıyız"

Pazar 25.09.2011 15:30

Avrupa Bayanlar Voleybol Şampiyonası (B) Grubu'nda bu akşam TSİ 21.30'da başlayacak maçta, evsahibi İtalya ile karşılaşacak Türkiye'de antrenör Marco Motta, İtalya karşısında ellerinden gelenin en iyisini yapmaları gerektiğini söyledi.

Ay-yıldızlıların Brezilyalı çalıştırıcısı Marco Aurelio Motta, Hırvatistan maçında iyi oynamadıklarını belirterek, ''Bu tür şampiyonalarda bir maçta hata yapabilirsiniz. Biz onu dün kullandık. Bu akşama odaklanmalı ve İtalya karşısında elimizden gelenin en iyisini yapmalıyız'' dedi.

Takım kaptanı Esra Gümüş de dünkü Hırvatistan yenilgisiyle morallerinin bozulduğunu ancak turnuvada her şeyin belli olacağı yeni bir günde olduklarını kaydetti.

Hırvatistan'a karşı kendi oyunlarını sahaya yansıtamadıkları için kaybettiklerini ifade eden Gümüş, sözlerini şöyle sürdürdü:

''Rahatlıkla geçebileceğimiz bir maçtı. Bugünde İtalya ile zorlu bir maç olacak. Maç gelirse de kolay gelmeyecek. Çok mücadeleci olmalıyız. Set sonlarında hata yapmazsak maçı alacağımızı düşünüyorum. İnşallah umut ettiğimiz gibi olur ve güzel bir gün geçiririz.''

Ay-yıldızlıların liberosu Gülden Kuzubaşıoğlu da İtalya maçının öneminin farkında olduklarını, akşamki maça kazanmak için çıkacaklarını ancak iki set almalarının da kendileri için iyi olacağını dile getirdi.

(A) Milli Takım, maçın oynanacağı ''Palaiper'' Spor Salonu'nda yerel saatle 12.00'de yaptığı antrenmanla İtalya maçının hazırlıklarını tamamladı ve maç saatini beklemek üzere oteline geçti.
Etiketler Marco Motta
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN