Web Sürümüne Geç

  Basic: "Hedefimiz birincilik"

  15 Kasım 2011, Salı Güncelleme: 15:36

  A Milli Erkek Voleybol Takımı'nın, Slovakya'da, 22-27 Kasım tarihlerinde yapılacak Olimpiyat Avrupa Kıtası Ön Eleme maçları öncesi Ankara'da yaptığı kamp devam ediyor.

  Milli takımın çalışmaları hakkında değerlendirmelerde bulunan antrenör Veljko Basic, takımın çok istekli çalıştığını, bu durumun da kendisini memnun ettiğini söyledi.

  Avrupa Şampiyonası'ndan döndükten sonra her oyuncunun kendi takımlarının sisteminde idman yaptığını kaydeden Basic, ''Şimdi milli takım sistemine göre antrenman yapıyoruz. Uzun kamp dönemlerinin yararı da bu işte; milli takım sistemine alışmak. Unutulmamalı ki, idman iyi oyunu getirir. İyi oyun da oyuncuya zevk verir. Böylece oyuncular antrenmanlarda daha istekli olur. Oyuncularımız hem sorumluluklarının bilincinde olarak gayretli ve istekliler, hem de zevk alıyorlar'' dedi.

  Türkiye'nin ön eleme müsabakalarındaki şansını da değerlendiren Veljko Basic, hedeflerinin birincilik olduğunu dile getirdi. Önemli takımlarla karşılaşacak olmalarına karşın, elemelere Türkiye'nin de iddialı gideceğini açıklayan Basic, ''Turnuva başlayana kadar en üst düzeye çıkacağız. Orada elimizden geleni yapacağız. Amacımız, Türkiye'ye ön elemeyi geçmiş olarak dönmek'' şeklinde konuştu.

  Slovakya'da takımlar iki grup halinde mücadele edecek. Türkiye, grubunda Estonya ve Karadağ ile oynarken, diğer grupta İspanya, Slovakya ve Avusturya yer alacak. İlk tur maçlarında ilk iki sırayı alan takımlar bir üst gruba yükselip, çapraz olarak eşleşecek. Final maçını kazanan takım Bulgaristan'da yapılacak eleme müsabakalarına katılma hakkı kazanacak.

  Bu arada, Yunanistan'ın Iraklis takımında oynayan Kaptan Sinan Cem Tanık'ın da kampa katılmasıyla takım, tam kadro olarak çalışmalara başladı.

  ''Halkbank'tan millilere ''baklava morali''
  Basic'in neşeli, ancak dayanılması zor antrenmanlarından bitap düşen oyuncuların imdadına, Erkek Voleybol Milli Takımlar sponsoru Halkbank'tan gelen baklava yetişti.

  Halkbank Yönetim Kurulu Üyesi ve Halkbank Spor Kulübü Başkanı İbrahim Hakkı Tuncay, (A) Milli Takım idmanına gelerek, Basic ve oyunculara baklava ikram etti.

  Oyuncularla sohbet eden Tuncay, ön eleme maçları öncesi Basic ve takıma güvendiğini belirterek, kafileye, ''Türkiye'ye başarıyla döneceğinizden eminim. Bahtınız açık olsun'' şeklinde seslendi.
  Yükleniyor
  BİZE ULAŞIN