Web Sürümüne Geç

Teşekkürler kızlar

Teşekkürler kızlar
Cumartesi 31.03.2012 23:45

Avrupa Voleybol Konfederasyonu (CEV) Kupası finali rövanş maçında İtalyan ekibi Yamamay Busto Arsizio, Galatasaray'ı 3-1 yendi. İlk maçı aynı sonuçla Galatasaray'ın kazanması nedeniyle, kurallar gereği şampiyonu belirlemek amacıyla oynanan "altın seti" 15-9'luk skorla kazanan Yamamay Busto Arsizio, Avrupa'nın 2 numaralı kupası olan CEV Kupası'nı kazanan takım oldu.

Galatasaray karşılaşmaya oldukça etkili bir giriş yapsa da ev sahibi Yamamay oyundan kopmayarak ilk teknik molayı 8-7 üstün tamamladı. Mola sonrasında etkili oyununu sürdüren ve Galatasaray'ın arka alan ve file üstü savunma hatalarından iyi yararlanan İtalyan takımı, ikinci teknik molayı da 16-9 önde geçti. Sarı-kırmızılı takım, ilk setin son bölümünde Natalia'nın servisleri ve Calderon'un etkili smaçlarıyla farkı azaltarak sayı farkının açılmaması için mücadele etti. Set boyunca devam eden manşet hatalarını sürdüren Galatasaray, bu seti 25-19 kaybetti.

Türk temsilcisi, maçın ikinci setine de basit hatalarla başladı ve ilk teknik molaya 8-4 geride girdi. Ev sahibi Yamamay Busto Arsizio, ikinci teknik molaya da uzun oyuncuları Bauer ve Havlickova'nın blok üstünden vurduğu smaçlarla kazandığı sayılarla ikinci teknik molaya 16-8 önde girdi. Bu sette rakip takımın hızlı hücumlarına karşı koyamayan Galatasaray, 20-10'luk skorla 10 sayı feriye düştüğü bu seti de 25-13 kaybetti.

İtalyan takımının üçüncü setin ilk teknik molasına 8-5'lik skorla önde girmesine rağmen hücumda istediği oyunu kuran Galatasaray, ikinci teknik molayı 16-15 üstün geçti. Sarı-kırmızılı takım basit manşet hataları nedeniyle sayı farkını açamamasına karşın bu seti 25-23'lük skorla kazanarak, setlerde durumu 2-1'e getirdi.

Dördüncü sette ev sahibi Yamamay, Meijners'in sayı getiren servisleriyle ilk teknik molaya 8-3 üstün girdi. Teknik molanın ardından toparlanan Galatasaray, farkı eritse de ikinci teknik molayı da 16-14'lük skorla İtalyan takımı önde geçti. Moladan sonra file üstünde özellikle arka alandan hücumlar ile etkili bloklarla sayı bulan sarı-kırmızılı takım, setin son bölümüne 20-20'lik eşitlikle girdi. Son ana kadar çekişme yaşanan bu seti de 25-23 kazanan Yamamay, maçı 3-1 kazandı.

İstanbul'daki ilk karşılaşmayı Galatasaray'ın aynı sonuçla kazanması nedeniyle, kupanın sahibini belirlemek amacıyla kurallar gereği "altın set"e geçildi.

CEV Kupası'nın şampiyonunun belirlendiği bu sete Yamamay Busto Arsizio, taraftarının da desteğiyle iyi başladı ve ilk bölümde 4-0 öne geçti.

Rakibinin hem savunmada hem de hücumdaki etkili oyununa cevap veremeyen sarı-kırmızılılar, sette 8-3 geriye düştüğü bölümden sonra etki etmeye çalışsa da rakibi buna izin vermedi ve set 15-9'luk sonuçla Yamamay Bustio Arsizio'nun üstünlüğüyle tamamlandı. Seti kazanan İtalyan takımı, CEV Kupası'nı müzesine götüren taraf oldu.

Karşılaşma sonrası ev sahibi takımın oyuncuları ve taraftarları büyük sevinç yaşanırken, Galatasaraylı voleybolcular ise ucundan tuttukları kupayı rakip takıma bırakarak salondan ayrılmak zorunda kalmalarının üzüntüsünü yaşadılar.
Etiketler Galatasaray
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN