Sultanlar rakip tanımıyor

Sultanlar rakip tanımıyor
Perşembe 03.05.2012 22:48

(A) Milli Bayan Voleybol Takımı, 2012 Londra Olimpiyatları Avrupa Kıtası Elemeleri (A) Grubu'ndaki 3'üncü ve son maçında Almanya'yı 3-1 yendi ve grup birincisi olarak yarı finale çıkmayı garantiledi.

Almanya maça çok sert bir oyun anlayışıyla başlarken, hızlı hücumlardan sayılar buldu. Alman ekibi karşısında savunmada dağınık bir görüntü çizen (A) Milli Takım, ilk teknik molayı 8-4 geride geçti. Teknik molanın ardından Gözde ve kaptan Esra'nın üst üste bulduğu sayılarla farkı kapatan Türkiye, bu bölümde özellikle servis hatalarından sayı kayıpları yaşadı. İkinci teknik mola da 16-12 Almanya'nın üstünlüğüyle geçildi.

(A) Milliler, file önünde Kozuch ve Fürst ile geçilmez olan Almanya karşısında 6 sayı birden geriye düştü: 22-16.

Ortadan hücumlarda Naz ile Büşra uyum sorunu yaşarken, savunmada da açıklar veren Türkiye, seti 25-18'lik sonuçla rakibine kaptırdı ve setlerde 1-0 geriye düştü.

İkinci sete Bahar'ın hızlı hücumdan bulduğu sayıyla başlayan milliler, Almanya karşısında ilk kez öne geçti. Eda, Esra ve Gözde'nin müthiş oyunuyla farkı bir anda açan ay-yıldızlı ekip, ilk teknik molaya 8-3 önde girdi.

Bu bölümde Gözde blokta ve hücumda çok etkili bir oyun sergilerken, ilk sette hücumlardan eli boş dönen Neslihan'ın da toparlanmasıyla fark iyice açıldı: 6-12.

Almanya ise blokta Fürst, hücumda ise Kozuch ile oyuna tutunmaya çalışsa da ikinci teknik mola 16-10 Türkiye'nin üstünlüğüyle geçildi. Teknik molanın ardından bir-iki kez hedefi şaşıran pasör Naz, plaseden aldığı sayıyla kendini affettirdi. Beier'ın auta çıkan hücumları Alman ekibinin moralini iyice bozdu. Almanya farkı kapatmayı başaramadı ve 2'nci seti 25-16 kazanan Türkiye, setlerde 1-1'lik eşitliği sağladı.

(A) Millier, 3'üncü setin başlarında üstün oyununu sürdürdü. İlk teknik molası 8-3 Türkiye'nün lehine geçilen setin ikinci bölümünde toparlanan Almanya, savunmadaki direncini artırdı. Farkı eritmeyi başaran Alman ekibi, blokta Fürst, hücumda ise Ssuschke ile etkili oldu. Ssuschke üst üste bulduğu sayılarla takımının ikinci teknik molaya 16-15 üstün girmesinde büyük rol oynadı. Türkiye 20-17 geriye düştükten sonra (A) Milli Takım Antrenörü Marco Motta'nın aldığı mola etkili oldu. Molanın ardından müthiş oyunuyla 6-0'lık seri yakalayan ay-yıldızlı ekip, 23-20 öne geçti.

Bu dakikadan sonra Almanya'nın çabaları yeterli olmadı ve set 25-23 Türkiye'nin üstünlüğüyle geçildi.

Dördünce sete iki takımda kontrollü başladı. Karşılıklı sayıların üretildiği bu bölümde milli takım, özellikle Gözde ve Neslihan'ın etkili oyunuyla ilk teknik molayı 8-7 önde geçti.

"Filenin Sultanları", teknik mola sonrası maça istediği gibi başlayamadı. Hücumda ve savunmada etkisiz bir oyun sergileyen milliler sayı üretmekte zorlanırken, özellikle Grün-Fürst ikili blokunu geçemedi ve ikinci teknik molaya 16-11 geride girdi.

Farkın açılmasıyla Esra, Neslihan ve Naz'ı kenara alan Motta, oyuna Neriman, Polen ve Özge'yi dahil etti. Bu dakikadan sonra salondaki seyirciler büyük heyecan yaşadı. Uzun rallilerin olduğu bu bölümde her iki takım da maça ağırlığını koymaya çalıştı. Türkiye, hücumda Neriman ile etkili olurken, savunmadaki dirençli oyunuyla da sonuca ulaşmasını bildi. Seti 30-28 alan ay-yıldızlı ekip, maçtan da 3-1 galip ayrıldı.

(A) Milli Takım, yarı finalde (B) Grubu'nu 2'nci sırada tamamlayan takımla eşleşecek. Yarı final maçları 5 Mayıs Cumartesi günü yapılacak.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN