Yarı finalde rakip Rusya

Yarı finalde rakip Rusya
Cuma 04.05.2012 21:22

Milli Bayan Voleybol Takımı, 2012 Londra Olimpiyatları Avrupa Kıtası Elemeleri yarı finalinde Rusya ile eşleşti.

Elemelerde yarın son dünya şampiyonu Rusya ile finale çıkma mücadelesi verecek milli takımın antrenörü Marco Motta, AA muhabirine, ''Rusya karşısında en iyi oyunumuzu oynayıp sonucu göreceğiz'' dedi.

Motta, Rusya'nın kadrosunda Gamova, Shashkova ve Kosheleva gibi çok tecrübeli oyuncuları barındırdığını belirterek, ''Elemelere çok iyi başlamadılar. Açık noktaları var. Biraz problem yaşıyorlar. Şu ana kadar çok dengeli oynayamadılar ama yine de çok zor bir maç olacak'' diye konuştu.

Son Avrupa şampiyonasında Rusya'yı yenmiş olmalarının yarınki maç öncesi birşey ifade etmediğini kaydeden Motta, ''Bu takım o zamankinden biraz farklı. Shashkova ve Kosheleva yoktu o zaman. Biz en iyi oyunumuzu oynayıp, sonucu bekleyeceğiz'' ifadelerini kullandı.


(A) Milli Bayan Voleybol Takımı Kaptanı Esra Gümüş, Rusya'yı iyi manşet ve hızlı hücumla geçebileceklerini düşündüğünü söyledi.
Rusya'nın yüksek bir takım olduğunu dile getiren Gümüş, ''Zor bir maç. İyi servis atarsak işimiz kolaylaşır. Rus bloklarını iyi manşet ve hızlı hücumla aşabiliriz'' şeklinde konuştu.

Milli takımın hücumda en önemli kozlarından biri olan Gözde Sonsırma da Rusya'nın bireysel olarak çok uzun ve kaliteli oyunculara sahip bir takım olduğunu belirtti.

Sonsırma, ''Daha önce Rusya'yı yenmiş olmamız, yarın da 'çıkıp yeneceğiz' demek değil. Savaşmadan hiçbir maç kazanılmıyor. Fiziksel olarak üstünler ama biz de takım oyununu çok iyi oynuyoruz. Biz yarın elimizden geleni yapacağız ama en önemli şey seyirci desteği. Yarın salonun dolması bizim için büyük anlam taşıyor. Herkesi yarınki maça bekliyoruz'' dedi.

Milli voleybolcu Eda Erdem, Rusya'nın elemelerde tam kadro yer aldığına dikkati çekerek, şunları söyledi: ''Rusya buradan çıkamasa da olimpiyatlar için bir eleme daha oynama şansına sahip. Biz turnuvaya çok iyi devam ediyoruz. Aslında Rusya ile oynamak bizim için avantaj, çünkü yüksek oynuyorlar ve pek varyasyonları yok. Genelde aynı şeyleri yapıyorlar. İyi servis atar ve blok-defans organizasyonunu iyi kurarsak, maçın ibresi bize dönecektir.''

Etiketler Rusya
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN