Sultanların grand prix mesaisi başlıyor

Sultanların grand prix mesaisi başlıyor
Pazar 20.05.2012 12:04

Voleybolda 8 Haziran-1 Temmuz 2012 tarihleri arasında düzenlenecek Dünya Grand Prix'sinde mücadele edecek A Milli Bayan Takımı, yarın İstanbul'da kampa girecek.

Türkiye Voleybol Federasyonu'ndan alınan bilgiye göre, 2 Haziran'a dek sürmesi planlanan kampa şu isimler davet edildi:

Naz Aydemir, Nilay Özdemir, Eda Erdem Dündar, Bahar Toksoy, Ergül Avcı, Esra Gümüş, Gözde Kırdar Sonsırma, Güldeniz Önal, Neriman Özsoy, Selime İlyasoğlu, Neslihan Darnel, Polen Uslupehlivan, Gülden Kayalar Kuzubaşıoğlu, Gizem Güreşen, Büşre Cansu ve Özge Çemberci.

''Filenin Sultanları'', Grand Prix mücadelesine 8, 9, 10 Haziran tarihlerinde Güney Kore'de yapacağı maçlarla başlayacak. Milliler, bu grupta Güney Kore, Küba ve Japonya ile mücadele edecek.

Ay-yıldızlı bayanların ikinci durağı ise Sırbistan olacak. 15, 16, 17 Haziran'da oynanacak grup maçlarındaki rakipler Arjantin, Küba ve Sırbistan. Üçüncü grup mücadelesi 22, 23, 24 Haziran tarihlerinde Japonya'nın ev sahipliğinde düzenlenecek. Milliler burada da Güney Kore, Japonya ve Almanya ile karşı karşıya gelecek.

Grup maçlarında elde edilen puanlara göre ilk 5 ülke milli takımı, ev sahibi ülke sıfatıyla Çin'in de katılacağı finallerde mücadele etme hakkı kazanacak. Ningbo kentinde düzenlenecek final maçları 27 Haziran-1 Temmuz tarihlerinde oynanacak. Grand Prix maçlarından alınacak puanlar, ülkelerin dünya sıralamasına katkı yapması açısından önem taşıyor.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN