Galatasaray'da Şampiyonlar Ligi sevinci

Galatasaray'da Şampiyonlar Ligi sevinci
Salı 22.05.2012 12:08

Avrupa Voleybol Konfederasyonu (CEV) tarafından ''wild card'' verilerek 2012/2013 sezonu için Bayanlar Avrupa Şampiyonlar Ligi'ne alınan Galatasaray'da büyük mutluluk yaşanıyor.

Galatasaray Voleybol Şubesi Sportif Direktörü Orkun Darnel yaptığı açıklamada, kendilerinin Türkiye'den 4. takım olarak Şampiyonlar Ligi'ne katılmak için başvuru yaptıklarını, ancak Fenerbahçe Universal'e tanınmayan ''wild card'' hakkının kendilerine verildiğini söyledi. Darnel, ''Biz zaten takımımızı Şampiyonlar Ligi seviyesinde kuruyorduk. Bitirmek üzere olduğumuz iki önemli transferimiz var. Belki bir iki hamle daha yapabiliriz. Transferlerimiz açıklandığında zaten herkes takımımızın seviyesini görür'' diye konuştu.

''Takım olarak çok heyecanlıyız''
Orkun Darnel, Galatasaray Bayan Voleybol Takımı'nın tarihinde ilk kez Şampiyonlar Ligi'ne katılacağının altını çizerek, ''Şampiyonlar Ligi gerçekten çok keyifli, üst düzey bir organizasyon. Takım olarak hepimiz bunun heyecanını yaşıyoruz. Bu organizasyonda yer alacağımız için çok heyecanlıyız'' dedi.

Şampiyonlar Ligi'ne son şampiyon Fenerbahçe Universal'in alınmayıp, Galatasaray'ın alınması nedeniyle iki kulübün karşı karşıya getirilmeye çalışıldığına da değinen Orkun Darnel, ''Bir kutuplaşma yaratılmaya çalışılıyor. Biz Türkiye'den 4. takım olabilmek için başvurumuzu yaptık. CEV ise Türkiye'ye yine 3 takım hakkı tanıdı ve bize ''wild card'' verdi. Fenerbahçe Universal'in neden tercih edilmediğiyle ilgili hiçbir fikrim yok. Özellikle voleybolda bizim Fenerbahçe ile iyi ilişkilerimiz var'' şeklinde konuştu.
Etiketler Galatasaray, CEV
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN