Voleybolda büyük şok!

Voleybolda büyük şok!
Salı 22.05.2012 10:59

Son Avrupa Şampiyonu Fenerbahçe Universal, önümüzdeki sezon Kadınlar Şampiyonlar Ligi'nde mücadele edemeyecek...

Avrupa Voleybol Federasyonu CEV, yaptığı açıklamayla önümüzdeki sezon Kadınlar Şampiyonlar Ligi'ne katılacak takımları açıkladı. Türkiye'den Eczacıbaşı ve Vakıfbank bu listede yer alırken, Galatasaray da CEV'den Wild Card'ı alarak Şampiyonlar Ligi'nde mücadele edecek 24 takım arasında yer aldı.

Geçen sezonu Avrupa'da şampiyon olarak tamamlayan Fenerbahçe Universal ise bu kararla Şampiyonlar Ligi'nde mücadele edemeyecek.

Kadınlar Avrupa Şampiyonlar Ligi'nde 2012-2013 sezonunda mücadele edecek 24 takım şöyle oldu:

Direkt katılım:

Rabita Bakü (Azerbaycan), RC Cannes (Fransa), ASPTT Mulhouse (Fransa), Schweriner SC (Almanya), Yamamay Busto Arsizio (İtalya), MC-Carnaghi Villa Cortese (İtalya), Atom Trefl Sopot (Polonya), Tauron MKS Dabrowa Gornica (Polonya), 2004 Tomis Constanta (Romanya), Dinamo Kazan (Rusya), Dinamo Moskova (Rusya), Uralochka-NTMK Sverdlovsk Region (Rusya), Kızılyıldız (Sırbistan), Eczacıbaşı VitrA (Türkiye), Vakıfbank Türk Telekom (Türkiye).

''Wild Card'' katılım:


Azerrail Bakü, (Azerbaycan), Lokomotiv Bakü (Azerbaycan), Agel Prostejov (Çek Cumhuriyeti), Dresdner SC (Almanya), Robur Tiboni Urbino (İtalya), Bank BPS Fakro Muszyna (Polonya), Dinamo Romprest Bükreş (Romanya), Volero Zürih (İsviçre), Galatasaray (Türkiye).

FEDERASYON BAŞKANI AÇIKLAMA YAPTI

Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Erol Ünal Karabıyık, NTV Spor'un canlı yayınına katıldı ve konuyla ilgili şu açıklamaları yaptı:

"Hem bayanlarda hem erkeklerde Şampiyonlar Ligi'ne 2'şer takım gönderme hakkımız var resmi olarak. Prosedür gereği ligi üçüncü sırada bitiren Fenerbahçe ve dördüncü sıradaki Galatasaray'ın CEV Cup'a gitme hakkı var.

Ayrıca takımlar bir üst kupaya katılmak için wild card başvurusu yapma hakkına sahiplerdi. Fenerbahçe ve Galatasaray da başvurularını yaptı.

Cuma akşam saatlerinde CEV'den gelen yazılı açıklamada Fenerbahçe'nin Wild Card'a uygun bulunmadığı söyleniyordu bize. Bunda da, geçtiğimiz sezon Şampiyonlar Ligi Dörtlü Final organizasyonunda Fenerbahçe Universal yetkililerinin neden olduğu sorunlar ve yaşananan aksaklıklar gösterildi. Yine bu nedenle wild card için Galatasaray'ın başrvurusu haklı bulunmuş.

Organizasyon otelinde kalınmadığı da başka bir sebepmiş. Forma rengiyle ilgili de sıkıntılar olmuş. Ayrıca takım menajerinin resmi toplantıya katılmaması, CEV başkanı Andre Meyer'in takım menajeriyle toplantı talebini Fenerbahçe'nin kabul etmemesi de raporda yazıyordu.

FENERBAHÇE İLK 2'DE OLSAYDI PROBLEM OLMAYACAKTI
Fenerbahçe ilk 2'de yer alsaydı herhangi bir problem olmayacaktı. Yani CEV, Fenerbahçe'nin bu imtiyazı, ayrıcalığı hakkını doğru bulmuyorum."Yükleniyor
BİZE ULAŞIN