Bianco'nun sözleşmesi uzatıldı

Bianco'nun sözleşmesi uzatıldı
Cuma 25.05.2012 16:37

Galatasaray Bayan Voleybol Takımı, İtalyan oyuncusu Eleonora Lo Bianco'nun sözleşmesini 2 yıl uzattı.

Galatasaray'da geride kalan sezonda başarılı bir performans ortaya koyan Lo Bianco, İtalya Milli Takımı'nın kamp yaptığı Alassio kentinde, Galatasaray Voleybol Şubesi Sportif Direktörü Orkun Darnel'in katıldığı törende, kendisini 2 yıl daha sarı-kırmızılı renklere bağlayan sözleşmeyi imzaladı.

Eleonora Lo Bianco, Galatasaray Kulübü'nün internet sitesinde yer alan açıklamasında, sarı-kırmızılı takımda heyecanlı ve keyifli bir sezon geçirdiğini belirterek, şunları kaydetti:

''Gerek profesyonel gerekse de kişisel açıdan mükemmel bir ortam ile karşılaştım. Bütün bunlar ve kulübümüzün heyecanlandırıcı bayan voleybol projesi için hiç düşünmeden Galatasaray'da 2 yıl daha kalmak istedim. Benim bu kadar kısa zaman içerisinde bu büyük kulübün önemli bir parçası gibi hissetmeme sebep olan kulüp çalışanlarından takım arkadaşlarıma, yöneticilerimizden büyük taraftarımıza kadar herkese çok çok teşekkür ederim. Galatasaray'ın bir parçası olmak, Galatasaray forması giymek bence çok büyük bir onur. Umuyorum önümüzdeki 2 sezon hep birlikte çok güzel günler geçireceğiz.''

Galatasaray Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Cibara da sarı-kırmızılı takımda kaptanlık yapan Lo Bianco'nun sözleşmesini uzattıkları için mutlu olduklarını vurgulayarak, ''Camiamıza çok yakışan bir kaptan. Eşsiz bir kişilik. Leo'suz bir Galatasaray takımı düşünemezdik. Kendisini tekrar aramızda görmekten dolayı çok mutluyum. İtalyan Milli Takımı ile katılacağı 2012 Olimpiyat Oyunları'nda kaptanımıza başarılar diliyorum'' diye konuştu.

Galatasaray Voleybol Şubesi Sportif Direktörü Orkun Darnel ise Eleonora Lo Bianco'nun kendisine gelen önemli tekliflere rağmen Galatasaray'da kalmayı tercih ettiğini dile getirerek, görüşlerini şöyle anlattı:

''Leo sezon bitiminde gerek ülkemizden gerekse diğer ülkelerden bizi bile hayrete düşüren teklifler aldı. Ancak kendisi ile çok da uzun sürmeyen bir telefon konuşması neticesinde sözleşme uzattık. Çeyrek asırlık takibim boyunca böylesine kulübünü seven ve çok daha uygun teklifleri çok rahat bir şekilde geri çeviren sporcu çok az gördüm. Hele hele yabancı sporcu sayısı bir elin parmaklarını geçmez diye tahmin ediyorum. Tahminim odur ki onu zaten çok seven camiamız ve taraftarımız artık ona başka bir gözle bakacak ve değerlendirecektir. Bizimle birlikte olacağı 2 yıl ve belki de daha fazlası esnasında yaşayacağımız başarılar ile birlikte kulübümüzün efsane sporcuları arasındaki yerini alacaktır.''
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN