"En güçlü gruba düştük"

"En güçlü gruba düştük"
Salı 29.05.2012 11:09

Türkiye Voleybol Federasyonu (TVF) Başkanı Ünal Karabıyık, (A) Milli Bayan Voleybol Takımı'nın, 2012 Londra Olimpiyatları'nda en güçlü gruba düştüğünü söyledi.

Karabıyık, bayan millilerin, 2012 Londra Olimpiyatları'nda son olimpiyat şampiyonu Brezilya, son grand prix şampiyonu ABD, son Avrupa şampiyonu Sırbistan, dünya ve olimpiyat madalyalı Çin ve 1964'ten bu yana tüm olimpiyatlara katılma başarısı gösteren Güney Kore ile B Grubu'nda mücadele edeceğini hatırlatarak, ''Diğer grupta olmayı arzu ederdik, fakat yapılacak bir şey yok'' dedi.

(A) Grubu'ndaki takımların daha zayıf olduğuna değinen Karabıyık, ''Olabilecek en güçlü gruba düşmüşüz. Hedefimiz varsa, bu rakiplerle er ya da geç karşılaşacağız. Artık programımızı da buna göre yapmak zorundayız'' dedi.

Grupları ''Serpantin Sistemi'' belirledi
Karabıyık, gruplar belli olurken kura çekimi yapılmadığını belirterek, olimpiyat kuralları gereği ülkelerin Ocak ayı dünya sıralamalarına göre 'Serpantin Sistemi' uygulanarak grupların oluşturulduğunu kaydetti.

Ev sahibi olması nedeniyle İngiltere'nin A Grubu'nda birinci sırada yer aldığını ifade eden Karabıyık, ''Normalde İngiltere'nin ev sahipliği nedeniyle önceliği olmasaydı gruplardaki takımların dağılımları da farklı olurdu. Ancak sistem bu'' diye konuştu.
Etiketler Voleybol
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN