"Elimizden geleni yapacağız"

"Elimizden geleni yapacağız"
Perşembe 31.05.2012 11:43

Tarihinde ilk kez olimpiyat oyunlarına katılma hakkı elde eden A Milli Bayan Voleybol Takımı'nın başarılı oyuncularından Neslihan Darnel, Londra'daki oyunlarda başarılı olmak için ellerinden geleni yapacaklarını söyledi.

Neslihan, yaptığı açıklamada, 2012 Londra Olimpiyat Oyunları'nda ABD, Brezilya, Çin, Sırbistan ve Güney Kore gibi zorlu rakiplerle eşleştiklerini belirterek, ''Zor bir gruptayız. Ama bu çok uzun bir turnuva, her maçın ayrı ayrı oynanması gerekiyor. Yüzlerce kez turnuva takımı olduğumuzu kanıtladık. Sert maçlar yapmak turnuva başında bize iyi gelecektir. Öncelikli hedefimiz gruptan çıkmak'' diye konuştu.

''Madalya neden olmasın''
Tarihlerinde ilk kez katıldıkları olimpiyat oyunlarında madalya alıp alamayacakları sorusuna Neslihan, şöyle yanıt verdi:
''Öncelikle gruptan çıkmak istiyoruz. Çünkü gruptan çıktıktan sonra 1 maç kazandığınız anda ilk 4 içindesiniz. Elimizden gelen her şeyi yapacağız, çok istiyoruz. Madalya neden olmasın. İnşallah havamızı yakalar ve o savaşçı ruhumuzdan vazgeçmezsek madalya alabiliriz. Biz dünyaya kendimizi kanıtlamış bir takımız.''

''Gruba 'Duyan gelmiş' dedik''
Olimpiyat oyunlarında gruptaki zorlu rakiplerini öğrendiklerinde takım arkadaşlarıyla grup için ''Duyan gelmiş'' esprisi yaptıklarını belirten Neslihan, ''Aslında hepsini istiyorduk. Turnuva olduğu için zaten hepsiyle oynuyorsunuz. Güçlü rakiplerle grupta oynamak daha iyi. Grupta yenildiğinizde telafisi olur, çapraz eşleşmede telafisi olmuyor. Elimizden geleni yapıp iyi bir sonuçla ülkemize dönmek istiyoruz'' ifadelerini kullandı.

Neslihan, bayan voleybolunda her takımın birbirini yenebileceğini ifade ederek, ''Biz çıkıp Brezilya'yı yener, belki Güney Kore'ye yeniliriz. Bayan voleybolunda o gün kim kazanmak için savaşırsa o kazanıyor. Biz de maçlara iyi bir şekilde hazırlanıp, mücadelemizi sahaya yansıtmak istiyoruz'' şeklinde konuştu.

''İnşallah 2020 Türkiye'de olur''
2020 Olimpiyat Oyunları adaylığı için Kanada'daki toplantıya katıldığının hatırlatılması üzerine Neslihan, ''Çok keyifliydi. Orada takım gibiydik. O takımın bir parçası olmaktan gurur duydum. Türkler'e karşı ön yargıları yok, aksine bize sempati duyuyorlar. Sporun bu yönünü de görmek benim için tecrübe oldu. İnşallah 2020 Olimpiyat Oyunları Türkiye'de olur'' dedi.

Etiketler Voleybol
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN