Web Sürümüne Geç

  İyi niyet elçisi Kim!

  İyi niyet elçisi Kim!
  07 Eylül 2012, Cuma Güncelleme: 17:08

  Fenerbahçe Bayan Voleybol Takımı'nın Koreli oyuncusu Kim Yeon-Kyung, "Türkiye ile Güney Kore'nin ilişkilerinin gelişmesi için çalışacağım." dedi.

  Londra Olimpiyatları ve Türkiye Bayan Voleybol Ligi'ndeki başarıları ile ismini gündemde koruyan Kim Yeon-Kyung, ülkesi Güney Kore'deki Türk topluluğu ile biraraya geldi. Güney Kore'de 2007 yılından beri faaliyet gösteren Rainbow Uluslararası Eğitim Kurumları'nı ziyaret eden Kim, okuldaki akşam yemeğine katıldı. Türk müteşebbislerin açtığı okuldaki davete icabet eden Kim, yemekte veliler ile sohbet etti ve Türkiye'deki anılarını anlattı.

  Okuldaki programını tamamlayan Güney Koreli voleybolcu, ardından İstanbul Kültür Merkezi'ndeki imza törenine katıldı. Boynundaki Fenerbahçe atkısı ile Türk hayranlarına imza veren voleybolun perisi, Türkiye'ye olan hayranlığını terkar ifade etti. İmza töreninden sonra kültür merkezine gelen Koreli ve Türklere anılarını anlatan Kim, tekrar Türkiye'de filelere geri dönmek istediğini söyledi.

  Güney Kore medyasının yoğun ilgi gösterdiği imza töreninde Koreli, ülkesinde Türkiye'yi anlatan bir kültür merkezinin bulunmasından mutluluk duyduğunu söyledi. Kim, Güney Kore ile Türkiye arasındaki kültürel faaliyetlerde yer almak istediğini ifade etti. Kim konuşmasını şöyle devam ettirdi:

  "Açıkçası ülkemde faaliyette bulunan Türkiye'nin bir kültür merkezinin bulunduğunu hiç bilmiyordum. Bu vesileyle tanışmış oldum. Türkiye ve Kore arasındaki kültürel faaliyetlerde ben de yer almak isterim."

  Tekrar Fenerbahçe'ye geri dönmek istediğini belirten Kim, kariyerini Türkiye'de devam ettirmek istediğini söyledi. Kim, "Fenerbahçe'de kariyerime devam etmek istiyorum. Tekrar şampiyonluk görmek istiyorum." dedi.

  Türkiye'deki Kadın Voleybol Ligi ve Londra Olimpiyatları'ndan 'En Skorer Oyuncu' olarak ayrılan Kim, ülkesine olimpiyatlarda büyük bir başarı getirmişti. Geçen sene Fenerbahçe'de kiralık olarak forma giyen Koreli oyuncu, bu sene takımı ile tekrar sözleşmesine rağmen bazı sebeblerden dolayı transferinde problemler yaşadı.

  Trabzonspor Teknik Direktörü Şenol Güneş ve bir dönem bordo - mavili formayı da giyen Lee Eul-young ile başlayan Türkiye-Güney Kore kardeşliği genç voleybolcu Kim Yeon-Kyung ile devam ediyor.
  Yükleniyor