Web Sürümüne Geç

Şampiyon Vakıfbank ligde de lider

Şampiyon Vakıfbank ligde de lider
Pazartesi 25.02.2013 11:24

Teledünya Türkiye Kupası'nı kazanan Vakıfbank Bayan Voleybol Takımı, Acıbadem Bayanlar Ligi'nde de liderliğini sürdürüyor.

Hafta sonu Ankara'da yapılan Teledünya Türkiye Kupası Finalleri'ni namağlup tamamlayarak kupayı kaldıran Vakıfbank, ligde bu hafta Bakırköy Belediyesi Yeşilyurt'u 3-0 yenerek, maç fazlasıyla zirvedeki yerini korudu.
Gençler Ligi'nden gelen puanlarla 50.20 puana ulaşan Vakıfbank'ı, bu hafta ligde maç yapmayan Eczacıbaşı VitrA, 44.90 puanla ikinci sıradan takip etti. 3. sırada ise 38.80 puanla Galatasaray Daikin yer alıyor.
Ligde bu hafta yapılan maçlarda alınan sonuçlar, son puan durumu ve gelecek haftanın maç programı şöyle:

Sonuçlar

Fenerbahçe - İBA Kimya TED Kolejliler............................( 3 - 0 )
Bakırköy Belediyesi Yeşilyurt - Vakıfbank........................( 0 - 3 )
Beşiktaş Bahçeşehir Üniversitesi - İBA Kimya TED Kolejliler......( 3 - 1 )
Fenerbahçe - Nilüfer Belediye....................................( ertelendi )
Bakırköy Belediyesi Yeşilyurt - İlbank...........................( 2 - 3 )

Puan durumu

TAKIMLAR O G M AS VS P

1.Vakıfbank 16 16 0 48 5 50.20
2.Eczacıbaşı VitrA 15 14 1 43 8 44.90
3.Galatasaray Daikin 16 12 4 38 17 38.80
4.Fenerbahçe 16 11 5 37 19 34.30
5.Beşiktaş Bahçeşehir Ünv. 16 8 8 26 30 24.80
6.Bursa Büyükşehir Belediyesi 16 7 9 26 32 20.80
7.Sarıyer Belediyesi 15 7 8 26 34 19.00
8.İlbank 16 5 11 24 36 18.80
9.Ereğli Belediyesi 16 6 10 24 34 18.30
10.Bakırköy Bld. Yeşilyurt 17 5 12 22 42 17.00
11.Nilüfer Belediyesi 16 4 12 18 39 14.20
12.İBA Kimya TED Kolejliler 17 1 16 12 48 6.70

Haftanın maç programı

27 Şubat Çarşamba:
13:00 Ereğli Belediye - Eczacıbaşı VitrA (Konya Ereğli)
15:00 Sarıyer Belediye - Galatasaray Daikin (İstanbul Bahçeköy
Orm.Fak.)
17:30 Vakıfbank - Bursa Büyükşehir Belediyesi (İstanbul Burhan Felek)

2 Mart Cumartesi:
17:00 İBA Kimya TED Kolejliler - Vakıfbank (Ankara TOBB)
13:00 Bursa Büyükşehir Belediyesi - İlbank (Bursa Atatürk)

3 Mart Pazar:
15:00 Eczacıbaşı VitrA - Beşiktaş Bahçeşehir Üniversitesi (İstanbul Eczacıbaşı)
16:00 Nilüfer Belediyesi - Ereğli Belediyesi (Bursa Nilüfer)
16:30 Sarıyer Belediyesi - Bakırköy Belediyesi Yeşilyurt (İstanbul Bahçeköy Orm.Fak.)
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN