Beşiktaş kupayı istiyor

Beşiktaş kupayı istiyor
Pazartesi 03.03.2014 13:03

Beşiktaş Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Erdal Karacan, CEV Kadınlar Challenge Kupası'nda finale çıkan voleybol takımının harika bir iş başardığını söyledi.

Karacan, yaptığı açıklamada, elde edilen başarının kendilerine büyük mutluluk verdiğini belirterek, "Kadın voleybol takımımız harika bir iş başardı. Bu emeklerin karşılığında kupanın Türkiye'ye geleceğine inanıyorum" dedi.

Final maçında salonun tamamen dolmasını beklediklerini kaydeden siyah-beyazlı kulübün yöneticisi, "Yeni statüye göre ilk maçı 3-0 kaybetseniz de burada 3-0 kazanarak altın sete götürebiliyorsunuz. İkinci maçın İstanbul'da olması bizim için avantaj. Takımımız sezon başından beri Avrupa'da farklı bir performans sergiliyor. Çok konsantre bir şekilde mücadelesini veriyor. Yarı finaldeki Polonya ekibi iyi oyunculardan kurulu bir ekipti. Ama biz iyi mücadele ederek bu rakibi geçtik" diye konuştu.

- "Türk voleybolu olarak Avrupa'da ekol haline geliyoruz"

Elde edilen başarının şube için iyi bir referans olacağını kaydeden Karacan, şunları söyledi:

"Kadın voleybol takımına sponsorluk talepleri artacak. İyi bir kadromuz var. Bulacağımız sponsor desteğiyle bir iki yabancı oyuncuyla kaliteyi daha da yukarı çekebiliriz. Bu şekilde Avrupa'daki başarılarımız devamlı hale gelebilir. Türk voleybolu için de bu güzel bir durum yaratır. Ülke puanına da katkıda bulunduk. Türk voleybolu olarak ekol haline geliyoruz. Tüm takımlarımız başarılı sonuçlara imza atıyor. Beşiktaş olarak bu başarıların içinde bizim de olmamız mutluluk verici. Türk voleybolu olarak inanılmaz başarılara imza atıyoruz. Bunun kalıcı olmasını arzuluyoruz."

- "Takımımızı başarılarından dolayı ödüllendiriyoruz"

Takıma özel bir ödülün olup olmayacağı yönündeki soruyu Erdal Karacan, "Yarın yönetim kurulu toplantımız var. Bu konu mutlaka gündeme gelecektir. Zaten takımımızı başarılarından dolayı ödüllendiriyoruz" şeklinde yanıtladı.

Karacan, takımın Avrupa'da aldığı sonuçların mutlaka Acıbadem Bayanlar Voleybol Ligi'ne de yansıyacağını vurgulayarak, "Tabii Avrupa kupalarının ardından yorgunluklar nedeniyle zaman zaman olumsuz sonuçlar olabiliyor. Ama bu motivasyonla daha üst seviyede sonuçlara da atacağımızı tahmin ediyorum" ifadelerini kullandı.
Etiketler Türkiye, Beşiktaş
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN