Canın sağolsun Vakıfbank

Canın sağolsun Vakıfbank
Pazartesi 17.03.2014

Son Avrupa Şampiyonu olarak Bakü'ye giden temsilcimiz, final maçında Rusya'nın Dinamo Kazan ekibine üç sette teslim olarak ikincilikte kaldı. Gamova müthiş oyunuyla Kazan'ı şampiyonluğa taşıdı

Denizbank Avrupa Kadınlar Şampiyonlar Ligi Dörtlü Finalleri'nde VakıfBank, Rus Dinamo Kazan'a 3-0 yenilerek, ikincilikte kaldı. Vakıfbank, tanınmayacak kadar durgun bir oyun çıkarınca Dinamo Kazan, Gamova ile tarihinde ilk kez Avrupa şampiyonu oldu. Dinamo Kazan'ın yüksek bloklarına takılan Vakıfbank, Gamova'nın yüksekten vurduğu topları önleyemedi ve sonuca razı oldu.

Üç oyuncumuz ödül aldı
Final havasına giremeyen ve servisleri de en iyi servis karşılayıcı Del Core'ye atan Vakıfbank, alıştığımız iyi oyunu, sağlam savunmasını ortaya koyamadı ve bu yılı Avrupa ikincisi olarak kapadı. Bakü, bu yıl iyi gelmedi. Yine de bize bu heyecanı yaşattıkları için iki takımımıza da "Teşekkürler ve canınız sağolsun" diyoruz. 2011 ve 2013'te Vakıfbank, 2012'de F.Bahçe ile 3 yıl üst üste aldığımız bu kupayı 4'üncü kez kazanmaya çok yakındık. Dinamo Kazan ise ilk kez kupayı aldı.

Cengiz TOKGÖZ
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN