Muhteşem Sultanlar

Muhteşem Sultanlar
Pazar 08.09.2019

Filenin Sultanları, Polonya’yı devirdi. 16 yıl sonra finale yükselen ay-yıldızlı takımımız bugün Sırbistan’ı mağlup ederse, Avrupa Şampiyonu apoletini takacak, tarih yazacak.

A Milli Kadın Voleybol Takımımız, 2019 Avrupa Şampiyonası yarı final karşılaşmasında Polonya'yı 3-1 mağlup edip adını finale yazdırdı; göğsümüzü kabarttı. Filenin Sultanları, rakibi karşısında taraftarlarımızın desteğini de arkasına alarak mücadeleye etkili başladı. 20 dakika süren ilk seti 25-17 kazanan ay-yıldızlı takımımız, ikinci sette de üstünlüğünü devam ettirerek 25-16'lık avantajla 2-0 öne geçmeyi başardı.

FİNAL 19.30'DA
3. sette etkisiz bir görüntü sergileyen millilerimiz, durumun 2-1 olmasını engelleyemedi. 4. sette ise resmen Sultanların rüzgarı esti. Polonya sete iyi başlasa da özelllikle Ebrar'ın arka arkaya sayılarıyla rakibine üstünlük kurdu. Ay-yıldızlı takımımız, 25-18'lik skorla durumu 3-1 yaptı. 16 yıl sonra finale yükselen Filenin Sultanları, bugün 19.30'daki maçta son Dünya ve Avrupa Şampiyonu Sırbistan'ı yenerse tacı eline geçirecek.

'BİZ KENDİMİZE İNANIYORDUK
Kaptan Eda Erdem, "16 yıl aradan sonra Filenin Sultanları finalde. Buna inanamıyorum. Şu an nasıl hissettiğimizi size söyleyemem. Bu ekip kendine inanıyordu. Beraber olursak, her takımı yenebileceğimizi gördük. Sırbistan ile yeniden oynayacağız. Herkese teşekkürler" diye konuştu.

Yükleniyor
BİZE ULAŞIN