Artık bizden biri

Artık bizden biri
Pazartesi 16.09.2019

2013’te Vakıfbank’tan oyuncusu Bahar Toksoy’la hayatını birleştiren İtalyan hoca, Anadolu’daki kız çocuklarına voleybol eğitimi vererek müthiş bir projeye imza atıyor.

Filenin Sultanları Avrupa şampiyonluğunu kıl payı kaçırırken; baş antrenör Giovanni Guidetti gündeme oturdu. Kariyerindeki başarılarıyla dikkat çeken İtalyan çalıştırıcı, bu kez saha dışında yaptıklarıyla dikkatleri çekti. 2013'te Vakıfbank'taki oyuncusu Bahar Toksoy'la, Aydın'ın Çine ilçesi Dorumlar Köyü'ndeki köy düğünüyle hayatını birleştiren Guidetti, adeta 'bizden biri' oldu. Türkiye'de kız çocukları için yaptığı faaliyetlerle de gönülleri fethetti.

BORÇLU HİSSEDİYOR
Giovanni Guidetti, 'Yarının Sultanları' adlı projeyle Anadolu'nun çeşitli illerinde kız çocuklarına voleybol öğreterek sosyal sorumluluk projesinde yer alıyor. Türkiye'ye karşı kendisini borçlu hissettiğini belirten başarılı hoca, "Türkiye bana müthiş bir kariyer, harika bir eş ve çocuk verdi. Benim de Türkiye'ye güzel şeyler vermek gibi bir sorumluluğum var" dedi. İtalyan hocanın eşi Bahar Toksoy da kız çocukları izin voleybol akademisi projesini hayata geçirmişti.

KUPA CANAVARI
2008'de Vakıfbank'a imza atan Giovanni Guidetti, Türkiye'de 4 Sultanlar Ligi Şampiyonluğu, 4 CEV Şampiyonlar Ligi Şampiyonluğu, 3 Dünya Kulüpler Şampiyonluğu, 3 Türkiye Kupası Şampiyonluğu, 3 Süper Kupa Şampiyonluğu, 1 dünya kulüpler 2.'liği, 2 Şampiyonlar Ligi 2.'liği, 2 Şampiyonlar Ligi 3.'lüğü kazandı.

Yükleniyor
BİZE ULAŞIN