Arda Turan'a 2 yıl 8 ay hapis

Medipol Başakşehirli futbolcu Arda Turan ile şarkıcı Berkay Şahin'in yargılandığı davada karar çıktı. Mahkeme, milli oyuncuya 2 yıl 8 ay 15 gün hapis cezası verdi.

İstanbul 41. asliye ceza mahkemesi, futbolcu Arda Turan'ın şarkıcı Berkay Şahin'le kavga etmesiyle ilgili davada kararları açıkladı.

Tecrübeli futbolcuya korku, kaygı veya panik yaratacak şekilde silahla ateş etmek, ruhsatsız silah bulundurmak, kasten yaralama suçlarından 2 yıl 8 ay 15 gün hapis cezası verildi.

Arda Turan cinsel taciz suçundan ise beraat etti.

Bu suçlardan mahkeme hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verdi. Bu karara göre milli oyuncu, önümüzdeki 5 yıl boyunca başka bir suç işlemediği takdirde hapse girmeyecek. eğer suç işlerse arda hem hapse girecek hem de 2 yıldan fazla ceza aldığı için futboldan men edilecek..

Kararın açıklanmasının ardından sosyal medya hesabından bir paylaşım yapan Arda Turan, "Sözlü taciz suçunu işlemedim, işlemem de mümkün değildir. Bu olayın manşeti; üstüme atılan bu iftiradan dolayı yaptığım hatalardan aldığım cezalar değil, taciz suçlamasından beraat ettiğimdir" ifadelerini kullandı...

BİZE ULAŞIN