Melih Mahmutoğlu: "Gönül isterdi ki tam takım gidelim"

THY Avrupa Ligi play-off çeyrek finalinde Zalgiris Kaunas'ı eleyerek Dörtlü Final'e katılmaya hak kazanan Fenerbahçe Beko, Dörtlü Final öncesi basın mensuplarıyla bir araya geldi.

Genel menajer Maurizio Gherardini, başantrenör Zeljko Obradovic ve oyuncular Kostas Sloukas ile Melih Mahmutoğlu basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Fenerbahçe Beko Erkek Basketbol Takımı kaptanı Melih Mahmutoğlu, güzel bir sezon geçirdiklerini belirtirken, "Tekrardan burada olmak mutluluk verici. Güzel bir sezon geçirdik. Tüm sezon istediğimiz her şeyi sahaya yansıttık. Normal sezonu lider bitirmek çok önemliydi. Zalgiris zor bir seri oldu ama sonunda beşinci kez üst üste Final Four'a kaldık, gurur verici. Zorlu bir sezon oldu, sakatlıklar oldu. Final Four öncesi istemediğimiz 3 sakatlık var ciddi, aramızda olamayacaklar. Ama biz üzerimize düşen görevi yerine getireceğiz, tek hedefimiz olan şampiyonluğu ülkemize getirmek fırsatı bulacağız. Tüm taraftarlara teşekkür ederim. Zor bir dönemden geçiyoruz, bize inanmaya devam etsinler. Baskonia'da da bizi desteklesinler, biz onlara inşallah sonunda EuroLeague kupasını armağan edeceğiz" şeklinde konuştu.

"TEK HEDEFİMİZ 19 MAYIS'TA BASKONİA'DA TÜRK BAYRAĞINI ŞANLANDIRMAK"

Takımda yaşanan sakatlıklardan dolayı üzüldüklerini belirten Mahmutoğlu, "Olumsuz bir hava olduğuna inanmıyorum, sadece üzücü bir hava var. Tabii ki kimse istemezdi böyle sakatlıklar olmasını ama biz kendimize güveniyoruz. Kim oynarsa, sahada savaşacaktır. Gönül isterdi ki tam takım gidelim ama ortada negatif bir şey yok. Herkes belki elinden gelenden daha fazlasını verecek. Daha fazla savaşmamız gerekiyorsa, daha fazla savaşacağız. İstersek 5 istersek yarım oyuncuyla gidelim hiç fark etmez. Önemli olan sahaya çıkıp mücadele etmek olacak. Türk halkı için çok özel bir gün. Takımdaki diğer oyuncular da bunun farkında. Tek hedefimiz 19 Mayıs'ta Baskonia'da Türk bayrağını şanlandırmak olacaktır" dedi.

BİZE ULAŞIN