Web Sürümüne Geç

Valbuena neden yedek kalıyor?

Sezon başındaki istikrarlı görüntüsünden uzaklaşan Fenerbahçe'nin yıldız oyuncusu Mathieu Valbuena kendi ülkesinin basınına konuştu. Fransız yıldız Aykut Kocaman'la aralarındaki ilişkiyle ilgili "Ufak çaplı bir anlaşmazlığımız var" şeklinde konuştu.

Fenerbahçeli Mathıue Valbuena, La Parısıen Gazetesine çarpıcı açıklamalar yaptı.

Sarı lacivertli takımdaki ilk 9 ayı değerlendiren Valbuena, "Rakamlar bu dönemin nasıl geçtiğini gösteriyor. Tüm kulvarlarda 6 gol, 15 asist kaydetmişim. şu da bir gerçek ki ocak ayından sonra oynama sürelerim azaldı." şeklinde konuştu.

Son olarak Galatasaray derbisine yedek kulübesinde başlayan Valbuena, teknik direktör Aykut Kocaman ile aralarında sorun olup olmadığı yönündeki soruya, "Bizler birer profesyoneliz, ilişkimiz profesyonelce bir ilişki. kendisi geçen yaz beni takıma kazandırmak için uğraştı. Sonra bir anda performansım iyiyken yedek kalmaya başladım. Teknik adamın yaptığı tercihi anlamayabiliriz ancak buna saygı duymamız gerekir. Muhtemelen onun da kendine göre gerekçeleri vardır. Sadece küçük çaplı bir anlaşmazlık olduğunu hissediyorum." ifadelerini kullandı.

Mathıue Valbuena, Fenerbahçe'den ayrılmak isteyip istemediği şeklindeki soruyu ise "Böyle bir şeyi hiç düşünmedim. Çok büyük bir kulüpteyim. Türkiye'de taraftarların büyük bir tutkusu var ve bunu seviyorum şeklinde yanıtladı.

BİZE ULAŞIN