Transfer ve kongre

Devre arasındaki Antalya kampını iyi değerlendiren takımlardan biri olarak görünen Galatasaray, Ziraat Türkiye Kupası'nda oynadığı maçlarda, disiplinli, atak futbolu ile ümit verdi. Turkcell Süper Ligi'nin ikinci yarısından itibaren çok sıkı bir ralliye girilecek olması, eksiklerin ve sorunlu bölgelerin onarılması, yönetimi yeni transferlere sevketti. Tabii ki bu transferlerin asıl hedefi ise yaklaşan genel kurul olduğunu da gözardı etmemek lazım. Önemli mali sorunlar ile başbaşa olan Galatasaray yönetimi, 3 senedir transfer hovardası olarak temayüz etmiş durumda. Umarım hesaplar, kitaplar iyi yapılmıştır, tekrar mutasavver gelirler temlik edilmeden bu işler yapılır. Gelelim işin teknik yanına. Galatasaray'ın stoper mevkiinde oynayabilecek tam 5 oyuncu var. Savunma sağ kanadında ise 3 oyuncu mevcut. Transfer edilen 32 yaşındaki Lucas kariyerli bir oyuncu olmasına rağmen bu, belli ki onun son transferi. Gelişiyle mutsuz 3-4 oyuncu yaratacağı gerçeği ise yadsınamaz.

Disiplinsiz damgası yedi
8 yabancı hakkınızı doldurup, Linderoth gibi müzmin sakat bir oyuncuyu 3 sene besledikten sonra, bir de cebine para koyup yollamak zorunda kalmak bana biraz plansızlık gibi geliyor. Yeni transfer edilen Jo, 23 yaşında Avrupa deneyimi olan bir oyuncu. Manchester City tarafından 18 milyon euro verilerek, Rusya'dan transfer edildi. Geçen sezon kötü bir periyottan sonra Everton'a kiralandı. Burada da fazla forma şansı bulamadı ve hem Hughes hem de Moyes tarafından disiplinsiz olarak nitelendirildi. Geçtiğimiz yılda maddi ve manevi büyük bir Lincoln yıkımı yaşayan Galatasaray umarım, bu tip oyuncuları yönetebilme becerisini bu vakada yakalar.
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu’na aittir. Kaynak gösterilse veya habere aktif link verilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir bölümü kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
BİZE ULAŞIN