İşte bu kadar

Maçların kaderini her an değiştirebilecek oyuncular büyük takımlarda hem temaşa zevki hem skor açısından önem arzederler. İşte onlardan biri Abdul Kader Keita ilk 45 dakikada resital yaparak bir gol bir asistle bir anda maçı kopardı, tribünleri ayağa kaldırdı. İlk golde büyük oyuncu Lucas'ın 40 metre dikine attığı pası sıfır hatayla indirip gol pası yapmak büyük maharet. Arda'nın eksikliğinde patronaj Lucas ve Elano'daydı. Servet de son zamanlardaki en arzulu oyununu ortaya koydu. İşçi karınca Barış Özbek büyük uğraşlar ve çabayla getirdiği topları bir de doğru ortalarla değerlendirse tadına doyum olmayacak. Ankaragücü çok kaliteli bireysel oyuncularla pokerdeki 5 benzemez gibiydi. Galatasaray takımına pas yapacak alan bırakıp sahayı daraltmadığınız zaman, biri olmazsa diğeri ortaya çıkıyor ve işi bitiriyor. Koca bir ilk yarıda Galatasaray kalesinde tek pozisyon bile bulamamak zaten manzarayı ortaya koymuştu.

El salla Lucas Neill
Sabri
ve Keita, Ankaragücü sağ kanadını zaman zaman Barış'ın da katılmasıyla cehenneme çevirdiler. Dramatik Eskişehir mağlubiyetinden sonra mental olarak da Galatasaraylı oyuncular kendilerini toplamış göründüler. Topal ve Ayhan'ın yerine oynayan Sarp ve Barış aksamadılar. ikinci bölgedeki pas trafiği de Elano'nun katkısıyla iyi işledi. İkinci yarı Ankaragücü bir süre oyunu rakip sahaya yığdı. Jan Koller benzeri eski Lille'li Vittek Servet ile epey boğuştu. Sahada varlığıyla yokluğu belli olmayan Dos Santos, Ayhan'la yer değiştirdikten sonra Elano kanada geçti.Top daha fazla Galatasaray'da kalmaya başladı. Alınan 3 puan ve arzulu oyun, Zorlu Trabzonspor ve Fenerbahçe maçları öncesi çok önemliydi. Lucas da kendisini beğenmeyenlere el sallamaya devam ediyor...
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu’na aittir. Kaynak gösterilse veya habere aktif link verilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir bölümü kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
BİZE ULAŞIN