Web Sürümüne Geç

  Sular durulabilir

  Sezona eksik ve başarısız başlayan Galatasaray'da işler iyi gitmiyor. Normal şartlarda sezon bitmeden yapılması gereken hazırlık ve transfer planlamaları hâlâ muallakta. Kaynağı ve karşılığı olmayan transferleri yapmaktan kaçınmak doğru ama 2009-10 sezonunun bitmesinden tam 100 gün geçti. Ülke içinden yapılan transferlerin çoğunun Galatasaray'ın oyuncuları olmadığı aşikar.
  Gönderilen Uğur Uçar aranır hale geldi.
  Keza Mehmet Topal da...
  Kilolu Cana'nın yaratıcı tarafının eksik olması, Elano'nun Galatasaray defterini her an kapatacak görüntüde olması, Kewell'ın her maç haldır haldır 90 dakikada oynayamayacak fiziki yapıda olması büyük handikaplar. Pino'nun ne zaman gelip ne zaman 1 ay uzak kalacak bir sakatlığa maruz kaldığı da enteresan bir konu.
  Savunmada ise daha tuhaf işler oluyor.
  Geçtiğimiz sezonların istikrarlı ve başarılı oyuncusu Hakan Balta'nın düşüşü inanılır gibi değil.
  Yedeği de Pino gibi meçhul bir sakatlık kurbanı Çağlar. Bu oyuncunun fiziki durumu ve uzun süreli sakatlıkları ile ilgili istihbarat yapılabilseydi keşke...

  Camia kurtarıcı bekliyor

  Bütün bu olumsuzluklar maalesef Galatasaray'ın Avrupa'da tamam mı devam mı durumunun arefesine rastlıyor. Şu anda yani ağustos sonu yapılabilecek yabancı oyuncu takviyeleri için 1 hafta kaldı.
  Kaldı ki gelecek oyuncular Florya'yı, Türkiye'yi, takımları ve arkadaşlarının isimlerini öğrenene kadar uzun bir süre geçecektir.
  Diğer taraftan sıkıntılı başlayan sezonda camianın kurtarıcı bekler durumda olması da ıskalanmamalı.
  Usta Nazım Hikmet, "Mapusluk zor zanaat kardeşim'' demiş bir şiirinde.
  Gerçekten bu boyuttaki kulüpleri yönetmek kolay iş değil. Ama ustalık da fırtınalı havalarda gemiyi salimen limana yanaştırmaktan geçer.
  Önce bugünkü maç salimen geçilirse sular bir nebze durulabilir.

  BİZE ULAŞIN