İşte Hagi'nin farkı

Tüm spor kamuoyunun beklentilerinin aksine, son derece ürkek bir Fenerbahçe karşısında son derece akıllı, önde basan, ayağa top oynayan, özverili bir Galatasaray buldu. Böyle bir başlangıcı beklemeyen Fenerbahçe, saha içinde ve saha dışında iyi yönetilmeyince ilk yarıyı mutlak Galatasaray hakimiyetiyle kapatmak zorunda kaldı. Birinci bölgeden top çıkartmakta ve oyun kurmakta zorlanan bir prese karşı B planı yoktu. Savunmada Lucas Neill, Servet ile uyumlu bir ikili olduğunu ve sürekli kullanılması gerektiğini ispatladı. Sabri'nin önünde oynayan Elano ve Hakan'ın önünde oynayan Ayhan'ın kanatları kapatmakta ne kadar başarılı oldukları hücum organizasyonlarında olmaları, Fenerbahçe'yi ileri çıkarken anlamsız paslarla hücum organizasyonunu bunalıma soktu.

G.Saray'da Hagi aşısı tuttu
Servet, Hakan Balta'nın bütün hatalarını kapatırken, hoca farkı da ortaya çıktı. Yedek kulübesi hamleleri kısıltı olan Galatasaray, bunları çok dikkatli kullanmaya özen gösterirken, teknik direktör Aykut Kocaman bu konuda daha şanslıydı. Her zaman söylediğim büyük teknik direktörler takımlarına kazandırdıkları genç oyuncularla kariyerlerini ve güvenilirliklerini ortaya koyarlar. Galatasaray'ın yeni teknik direktörü Hagi böyle bir maçta fizikman her şeyini ortaya koyan Elano'nun yerine Emre Çolak'a şans vererek Frank Rijkaard ile olan farklılığını gösterdi. Böyle bir kaos durumunda cesur ve riskli bir oyun ortaya koyan Galatasaraylı oyuncuların ve onları bu noktaya getiren Hagi'yi kutlamak lazım. Demek ki her at sahibine göre kişner. Futbolda hoca değişimi her zaman takıma olumlu yansıdığı gerçeğini dün Galatasaray'ın Fenerbahçe önünde ortaya koyduğu futbol bir kez daha doğruladı.
Yani Galatasaray'a Hagi aşısı tuttu.

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu’na aittir. Kaynak gösterilse veya habere aktif link verilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir bölümü kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
BİZE ULAŞIN