Türk kupası

Cevdet Ünüvar Cevdet Ünüvar

"Adriyatikten Çin Seddi'ne Türkler" lafını sporla uygulamak her Türkün en büyük rüyasıysa, ben bu rüyayı bir çok kez gördüm

Bazı konular vardır zor yazılır. Öyle herkesin üzerinde tartışabileceği bir konuya da giriş yapıyorsanız laf orada düğümlenir, durur. Tıpkı benim şu anki yaşadığım; konuya neresinden girsem zorluğundaki gibi. En iyisi lafı dolaştırmadan "Güüüm!"diyerek direkt olarak gireyim. Konu, Türk Kupası. "İçinde Türkiye, Azerbaycan, Kazakistan, Türkmenistan, Kırgızistan, Özbekistan, Tacikistan ve KKTC'nin de olduğu, hemen her spor branşını kapsayan bir spor organizasyonu, şampiyona yapabilir miyiz?" diyorum. Yaparsak maddi yönü bir yana neler kazanırız? Tüm dünyaya sporla 'bir ve birlikteyiz' mesajı verebilir miyiz? Eğitici anlamda katkısı neler olur? Hepimiz hemfikiriz; inanılmaz bir olay olacağı, pozitif şeyler olacağı kesin. Şunu çok iyi biliyoruz ki bu hayal proje gerçekleştiğinde sadece dünya üzerindeki 400 milyon Türk değil tüm dünya bu organizasyona odaklanır, ilgisini çeker. "Adriyatik'ten Çin Seddi'ne Türkler" lafını sporla da olsa hayata geçirmek her Türk'ün en büyük rüyası ise ben bu rüyayı gördüm! Şimdi bu rüyamı Sayın Faruk Özak ile de paylaşsam, o da rüyamı hayra yorar mı, bir öğrensek diyorum.


* * *
Kötü haberlerin kanatları vardır, iyi haberlerin ayakları bile yoktur.
MARGARET CAVENDISH

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu’na aittir. Kaynak gösterilse veya habere aktif link verilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir bölümü kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
BİZE ULAŞIN