Saygıdeğer

Dr. Gürkan Kubilay Dr. Gürkan Kubilay
1- Her topa saldırarak başladı Fener. İstekli ve hırslı idi.
2- Emre gol vuruşunu yaparken tam 8 Fenerli vardı ceza alanında. Bundan önce bunu neden yapmadıklarına yanarak.
3- Gol sonrası geri çekilme hastalığı iştahlandırdı Sivas'ı.
Eneramo kucağında orta sahaya kadar Bekir'i götürünce, boş kalan savunma göbeğine Ziegler kayma yapıyor ama arkadan Dia gelmeyince, Fener golü oradan yiyordu.
4- Golü yemek öne çıkarttı tekrar takımı, ribauntlar alınmaya başladı ama sorun 10 milyon euro'ya alınan ve Aykut hocanın 'sihirli değnek değecek' dediği Sow'a bir Allah'ın kulunun pas verememesi idi.
5- Adam kovalamayan Dia'nın ilk yarıdaki iki pozisyonun da sahibi olması da oyunun cilvesi idi.
6- Öne çıktıkça, Sivas'ın hızlı hücumlarını kolaylaştıran Fener'de tehlikeler hızlı hücumlardan ama gol kornerden yeniyordu. Saracoğlu'nda maç başına ortalama 0.58 gol yiyen Fener'in, 45 dakikada 2 gol yemesi de son 20 maçında da gol atmış Sivas'ın başarısı idi.
7- Futbolun garipliği Sivas'ın kaçırdığı golden sonra oyunun dönmesinde ortaya çıktı. Alex şutlarını hatırladı önce.
8- "4 büyüklerin dışındaki maçlarda asistlerini izleyeceksiniz!" dediğim Sow, Alex'e hayatının en kolay golünü attırdı.
9- Kocaman doğru hamleleri ile maça damga vururken, Emre hırsını (uzun zamandır ilk kez) topu gol bölgesinde oynayarak kullanınca farklı oldu.
10- Sivas'ın açık futbolu bu skorun oluşumuna neden oldu ama ikinci yarı, isteğini ve bayan seyircisini arkasına alan Fener'in
galibiyeti saygıdeğerdi.
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu’na aittir. Kaynak gösterilse veya habere aktif link verilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir bölümü kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
BİZE ULAŞIN