Pereira görürse

Dr. Gürkan Kubilay Dr. Gürkan Kubilay
Baskılı başladı F.Bahçe 3 dakikada Persie, Ozan ve Volkan'la 3 şut attı, hemen kanatlara yıktı oyunu. Şener'in ortasında Ozan 4. pozisyonu bulduğunda dakika daha 4 idi.
Ama 6. dakikada sol kanattan ortaya vurdurulan kafa handikap ve gelecek tehlikelerin handikapı idi.
6 dakika sustu takım sonra, Persie'nin cılız plasesine kadar.
Bulduğumuz pozisyonları hızlı oynayınca buluyorduk.
Rakip set oyununa dönünce duvar oluyordu çünkü.
Hızlı hücum ve kanat ortası ile bitirme kombinasyonunu işe yaradığı 22'deki Şener-Volkan pozisyonunda kendini yine gösteriyor ama F.Bahçe ilk 45 dakikada yavaş oynuyordu.
Yıldızlar devreye girmeli idi.
Nani 28'de şutla denedi şansını.
Sonrasında garip bir penaltı ile yenik duruma düşen takımda, Raul'un süper savunma arkası pası Nani'ye gol attırıyordu.

Elyounoussi fişi çekti
Ama takım yavaştı, yeterince güçlü ve dayanıklı değildi. Nitekim 2. yarının başında kanat ortasına Younussi'nin golü fişi çekti.
Topal-Fernandao değişikliği ile orta saha iyice düştü.
Kalanlarında yererli olduğunu düşünmediğim sezon başı antrenmanları neticesinde baskı yapacak gücü olmayınca, kişisel hatalar da başlayınca, diri Norveçliler her pozisyonda kalemize indi.Biri direkten döndü ama ikincisi Linnes'in kimsenin müdahale edemediği şutunda filelerle buluştu.
Yenilirsin ama basarsın, mücadele edersin, pozisyona girersin, gücünü gösterirsin. Hiçbiri yoktu F.Bahçe'de "Sezon başı doğru antrenman"ve Sezon başı" oyuncu ne durumda" testleri şart" diye anlattığımızda kızanlar vardı. Ama bu konuda doğruyu ve bilimsel olması gerekeni anlatmıştık Trt Spor Teknik Analiz'de.
Kızanlar oldu ama bu kadroyu kuran yönetime ve taraftara yazık oluyor. Formül mü?
Hâlâ var ama
Pereira görürse.
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu’na aittir. Kaynak gösterilse veya habere aktif link verilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir bölümü kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
BİZE ULAŞIN