Tatsız, tuzsuz

20 gün içinde böyle güzel bir zemin hazırlayan ekibi ve çalışmayı yöneten sayın Tankut’u gönülden kutluyorum.

Diğer kulüplerimize örnek bir çalışma yaptılar. Maça gelince; Eskişehir, defansif oyuna başlayarak, Karabük'ü üzerine çekip kontrataklarla gol aradı. Oyun kurmakta zorlanan Karabük de bol pas hatası yapınca ortaya zevksiz bir maç çıktı. Bizi de uykudan Sezgin müthiş bir deparla uyandırdı. Bir takım bir golde ancak bu kadar uyuyabilir!

Sernat gibi bir oyuncu sakatlıktan dolayı yokken, Sezer gibi özelliklere sahip bir futbolcuyu kanatlara mahkum etmek çok mantıklı değildi.

Karabük yüklendikçe, Eskişehir çok alan buldu. Ve yine Sezgin ortaya çıktı. Çok inatçı bir şekilde rakibi top kaybına zorladı. Topla buluşan Batuhan yakın direğe çok klas bir şutla golü attı.

İkinci yarıda çok motive olmuş ve agresif futbol oynayan bir Karabük gördük. Hatta Türkiye'de çok ender görülen 'Fore Checking' (Rakip alanda takım halinde yapılan baskı) taktiğini uyguladılar. Bunda da aşarılı oldular. Bu dakikada Emenike ne kadar yetenekli bir oyuncu olduğunu gösterdi ve tek başına yarattığı pozisyonu çok güzel bir şutla gole çevirdi.

Eskişehir tamamen geriye çekilince Karabük hentbol maçında olduğu gibi tek kale oynamaya başladı. Sadıgov'un Emenike'ye yaptığı haraket çok net bir penaltıydı. Karabük'ün mükemmel baskı kurmasına rağmen gol pozisyona girememesinin nedeni kadroda yaratıcı oyuncu sayısının az olmasındandı.

Sonuçta tatsız ve tuzsuz bir futbol gecesinde mücadelesi ve şansıyla maçı kazanan bir Eskişehir ve özellikle ikinci yarıda müthiş eforunu skora yansıtmayan bir Karabük izledik.
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu’na aittir. Kaynak gösterilse veya habere aktif link verilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir bölümü kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
BİZE ULAŞIN