Direkten döndük

Erman Toroğlu Erman Toroğlu

Milliler orta alanda 5 pas yapamadı, kenarlara inemedi, yandan orta yapamadı. Bu mantaliteyle bu takımdan hiçbir şey olmaz!

Eğer statlarda Meksika dalgası sevinci yapılıyorsa sahada seyredilecek bir şey yok demektir!.. Dünya sıralamasında biz 57'nciyiz Kazaklar 133'üncü...
Ama bir türlü ayağımız yere basmıyor, uçuyoruz… Zannediyoruz ki çıkacağız bu Kazaklar'a üç-dört atacağız… İlk girdiğimiz net pozisyonun dakikası 70. Sonra direkten dönen top o da 72! Peki biz bu dakikaya kadar ne yaptık? Bizim muazzam (!) Milli Takımımız orta alanda beş tane pas yapamadı, kenarlara inemedi, rakibin sıfır noktasından yan ortalar yapamadı, şut atamadı, ver-kaç yapamadı… Fatih Terim baktı ki bu takımdan futbol olarak bir şey olmayacak bizim bin sene evvel yaptığımız babadan kalma sisteme geçti.
Rakibe bu kadar aciz kalıp pozisyon bulamıyorsan ileriye bir uzun daha sokacaksın ortadan, bu üç gol pozisyonunu da öyle bulduk, birini attık, birini kaçırdık, biri direkten gitti.
Kazak takımının tamamının maliyeti bizim iki futbolcumuz değil!
Bu Kazaklar'la son 10 yılda iki defa oynadık geride kalan iki maça baktığımda bu maçta şunu gördüm; biz çok gerilemişiz; onlar ise iki, üç tık ilerlemişler.
Arda Turan milli maçta değil yaz tatiline gelmiş gibi oynadı, dinlene dinlene… Hakan Çalhanoğlu'dan çok fazla bir şey beklemeyelim çünkü onun Almanya'da oynadığı takım futbol takımı!

Ne yaptığını bilen yok
O takımda herkes ne yaptığını biliyor maalesef bizim takımda ne yaptığını kimse bilmiyor… Kimse kimseyi aldatmasın bu Türk Futbol Federasyonlarının mentalitesiyle bu Milli Takım'dan hiçbir halt olmaz. Takımlar yönetimlerinin aynasıdır! Bu kulüp takımlarında da aynıdır Milli Takım'da da...
Şu andaki Türkiye Futbol Federasyonu'nun aynası da dün akşamki futbol oynadığını zanneden Milli Takım'dır… Dün gece tam direkten döndük, Eylül'e kadar vakit kazandık o kadar… Hakem için fazla söz söylemeye gerek yok… İlk yarıda Burak Yılmaz'ın bir pozisyonu var, basın tribünü pozisyonun olduğu yere çok uzaktı biz penaltı gibi gördük ama İngiliz hakem öyle görmedi.
Penaltıyı geçin sahada hakem var mıydı, yok muydu ona bakalım; kendini hiç hissettirmeden fındık,fıstık yiyeyerek maç yönetti.

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu’na aittir. Kaynak gösterilse veya habere aktif link verilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir bölümü kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
Etiketler Futbol, Türkiye
BİZE ULAŞIN