Büyük-küçük farkı

Erman Toroğlu Erman Toroğlu

Beşiktaş’ın en büyük şansı Göztepe ile oynamasıydı... Aynı pozisyonlara onlar da girdi, Beşiktaş da. Beşiktaşlılar attı, Göztepeliler atamadı. İşte aradaki ufak ayrıntı.

Skora sakın aldanmayın. Tabi eğer maçı seyretmediyseniz.
Seyrettiyseniz, bu cümleye hak verirsiniz, tabiiki biraz da futboldan anlıyorsanız. Beşiktaş'ın dün gece en büyük şansı Göztepe ile oynamasıydı. Çünkü Göztepe iyi takım değil. Geçen hafta oynanan maçları seyrettiğimde Sivasspor'u beğendim, Kasımpaşa'yı beğendim, Trabzon'u beğendim, Malatya'yı beğendim.

F.Bahçe ile bugün seyrettiğim Beşiktaş için soru işareti var. Çünkü rakiplerinden Gazişehir G.Antep çok kötü, Göztepe kötü.. Bunlar benim seyrettiğim takımlar için fikirlerim.

Sezonun başı.. İlk 7-8 haftadan sonra lig şekillenmeye başlar. Yalnız özellikle bizim liglerde şu çok önemli. Dört büyüklerin dışındaki takımların sezona çok iyi hazırlanıp, en az 10 maçta aldıkları puanlar çok önemli..
Bu 10 haftada aldın aldın; alamadın, sonraki haftalarda ve ligin ikinci devresinde çok zor anlar yaşarsın. Büyükler bir yerde kendilerini kurtarırlar, öyle ya da böyle.. Küçükler altta kaldı mı, kurtulma şansları zordur.
Dün gece aynı pozisyonlara Göztepe de girdi, Beşiktaş da girdi. Beşiktaşlılar gol yaptılar, Göztepeliler yapamadılar.
Bu da şu; büyük takım, küçük takım farkı..
Aradaki o ufak ayrıntı sonucu belirliyor. Maçta kalite var mı, yok.. Yayıncı kuruluş atlıyor, zıplıyor ama ben bu işi yapmasam bu maçları seyretmem, çünkü eziyet oluyor.

Yayıncı kuruluşun açık kanallara maç görüntülerini vermemesini hayretle izliyorum.
Ben bu cümleyi yayıncı kuruluşta çalışırken de söyledim. Görüntüler verilsin ki, iş köpürtülsün. Hele Türkiye'nin şu ortamında komşuları ile sorunlar varken, insanların bir tek zevk aldığı, kötü futbola rağmen seyretmek mecburiyetinde kaldığı bizim futbolun görüntülerinin saklanmasına anlam veremiyorum. Bazı çıkarlar uğruna, maalesef önemli şeyler göz ardı ediliyor. Hayırlısı diyelim veya herkesin kullandığı bir cümle var ya, her işte bir hayır vardır!

RUH HASTASI!..
Emine Bulut'un vahşice katledilmesinin görüntülerini izledik, maalesef! Bu tip ruh hastası insanları hapiste tek kişilik hücreye koymayacaksınız. Bunları diğer mahkumlarla beraber olan yerlere koyacaksınız, onlar gereğini yaparlar!..
Bu iğrenç tipleri, 'af' ile yıllar sonra tekrar toplumun içine katmayacaksın.
Bir an evvel layık oldukları yere yollayacaksın!

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu’na aittir. Kaynak gösterilse veya habere aktif link verilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir bölümü kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
BİZE ULAŞIN