Web Sürümüne Geç

Q7, Ferrari derken...

Yeni sezon için transfer çalışmalarına hızlı giren yönetimin, Quaresma konusundaki ısrarını düşündükçe aklıma sıkıntılı bir süreç geliyor. Adam daha gelmeden öyle bir makyajlandı ki, sanki diğer oyuncular duracak ve bir tek Portekizli yetecek.
Her sabah gazeteler masaya geldiğinde, açtığım her gazetenin manşetinde Quaresma'yı görmekten gerçekten sıkıldım. Transfer komitesi başkanı Serdal Adalı diyor ki "Marketten karpuz almıyoruz, İnter'den futbolcu alıyoruz."
Tamam sayın Adalı ancak, alacaksanız alın artık! Tribünler sizden bu veya diğer transferlerin bitmesini bekliyor. Eğer gerçekten bir yıldız transferi yapacaksanız, erken yapmalısınız.
Formalarını bir an önce hazırlatmalı ve sezona kadar mağazalarınızda satmalısınız. Hatırlayın Fenerbahçe'yi; Roberto Carlos transferini açıkladıktan kaç gün sonra kendisini Türkiye'ye getirdi ve o günler arasında kaç adet forma sattı.
Gelelim Quaresma transferinin gerekliliğine...
Yine 8 milyon euro bonservis, artı yıllık 3.5 milyon euro'dan üç sezonluk bir anlaşmanın faturası 18.5 milyon euro. Zaten bomboş olan kasanın, kendisini de temlik altına alacaksınız.
Peki önünüzde Galatasaraylı Elano gibi bir örnek var. Geldi verdiniz bu rakamları ancak Portekizli, İstanbul'da mutsuz oldu ve son üç yıldır olduğu gibi patlayıcı bir performans gösteremedi.
Sonuç bir sezon daha hüsran olacak.
Madalyona iyi tarafından bakalım peki. Kazanılan bir şampiyonluk ve önümüzdeki sezonun sonunda Şampiyonlar Ligi bileti. Sonra Quresma'yı satılığa çıkartınız. Fiyat belli, en fazla 3 milyon olur. Yine zarar, yine hüsran. Mustafa Denizli gibi yabancı futbolcuları performanslarının inanılmaz derecede arttıran bir teknik direktör elbette avantaj ancak nereye kadar.

Tebrikler Revna hanım

Genelde Türkiye'nin ve Türk halkının, eğer kendisi zarar görenlerin içinde değilse, sosyal sorumluluk organizasyonuna sadece izleyici veya televizyon karşısından katılımcı olduğu bir dönemde yeni organizasyon içine giren ekibi tebrik etmek isterim. Beşiktaş Kulübü Kadın, Aile ve Çocuk İstişare Heyeti'nin organizasyonuyla, kadın kongre üyeleri için rahim ağzı kanserinden korunma yollarıyla ilgili konferans verilecek haberinin desteklemek için elimden gelenin tamamını yapmak için hazırım ve tekliflere açığım. Tebrikler Sayın Revna Demirören.

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu’na aittir. Kaynak gösterilse veya habere aktif link verilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir bölümü kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
BİZE ULAŞIN