Aman panik yapmayın!

Gürcan Bilgiç Gürcan Bilgiç

Galatasaray'ın Jo'yu almasının ardından gözler Fenerbahçe'de. Maldonado, Josico, Kezman ve Güiza'nın transferlerinin "tatmin" duyguları içinde yapıldığını biliyoruz

Galatasaray'ın İngiltere'den Jo'yu getirmesi ile birlikte, Fenerbahçe taraftarının transfer beklentisi arttı. "Biz kimi alacağız?" diye merakla bekleyen, gazetelerdeki şişirme haberler ile ümitlenen kalabalığın üstüne bir de Divan Kurulu toplantısında başkan vekili Nihat Özdemir benzin döktü. Özdemir, "Daha iyisini getireceğiz" demekle kalmadı, bir de bunu "Çarşamba- perşembe" (yani dün ve bugün) olarak tarihledi. Bu tür "panik" havasının Fenerbahçe'de birçok yanlış transferi ve boşa giden milyonlarca euro'yu beraberinde getirdiğini hatırlatalım. Maldonado'nun, Josico'nun, Kezman'ın ve veya Güiza'nın böylesine "tatmin"duyguları içinde yapıldığını biliyoruz. Ve eminim ki Aziz başkan, sokakta konuştuğu, bir yemekte karşılaştığı taraftarlarından, "Biz kimi alıyoruz başkan" sorusuna gereğinden çok muhatap olduğu için devamlı kurmaylarını topluyor, bu beklentiyi karşılayacak "isim" arıyordur. Burada önemli nokta "isim". Alınan futbolcu yararlı olur mu, takıma bir şeyler katar mı, uyum sağlamazsa "ikinci eli" olur mu diye düşünmezler. Ünlü birini getirip, ağızlara bir parmak bal çalmayı isterler. Yeni bir felaket Fenerbahçe'nin kapısındadır diye düşünmemiz o yüzden yanlış değil. Bir de yaptıkları açıklama ile kendilerini bağladılar. Bu "panik" havasında yeni bir 33'lük gelmemesini ummak tek çaremiz.

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu’na aittir. Kaynak gösterilse veya habere aktif link verilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir bölümü kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
SON DAKİKA