Damdan düşen bilir

Gürcan Bilgiç Gürcan Bilgiç

Aziz Yıldırım, G.Saray'ın ocak transferlerini doğru bulmadığını söyleyince tepki aldı. Yıldırım samimiydi. O da Maldonado-Emreciksin'i almıştı! Ama ara takviye ile şampiyon olan da var

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, Galatasaray'ın transferlerini doğru bulmadığını belirtti ve büyük takımların devre arasında transfer yapmadıklarına işaret etti. Bu sözler, Galatasaraylı Yönetici Haldun Üstünel tarafından "Herkes kendi işine baksın" mealinde karşılık bularak, "Aziz başkan bizim transferlerimizle değil, atılan tekmelerle uğraşsın" yorumuyla karşılandı. Haldun Üstünel bence bu sözleri yanlış anladı. Çünkü içinden tecrübe geçen bir açıklamaydı bu. Hikayeyi bilirsiniz. Nasreddin Hoca damdan düşmüş. Yerde yatarken, çevredekiler yetişip, "doktor çağıralım" demişler. Hoca başını acıyla kaldırıp, "Bana damdan düşen birini bulun" demiş. Yani; devre arasında yanlış transfer yapanın halinden, yine devre arasında yanlış transfer yapanlar anlar. Çok geriye gitmeyelim; Maldonado, Gökhan Emreciksin diyelim... İşi sezon başından itibaren ele alırsak, listeye farklı eklemeler de yapabilirz. Ama devre arasındaki hamlelerle kaderlerini değiştirenler yok mu? Mesela Fenerbahçe rekor golle şampiyon olduğu sezon Hasan Vezir'i devre arası almadı mı? Ya da Nobre veya Anelka ocakta gelmedi mi? Beşiktaş geçen sezon Ernst ve Yusuf'u devre arasında alarak şampiyon olmadı mı? Bu nedenle Aziz başkanın devre arası büyük kulüpler transfer yapmaz görüşü, bu sezon beklenen transferi yapamaması nedeniyle politiktir. Galatasaray'ın aldığı oyuncular hakkındaki yorumunda herkes hemfikirdir, ama yorumun temelinde empati vardır.

ESKİDEN TÜRKİYE'DEYDİLER, YA ŞİMDİ?

DEVRE ARASININ EN KÖTÜ TRANSFERLERİ

TÜRK FUTBOLUNUN EN PAHALI TRANSFERLERİ

ELDE PATLAYAN TRANSFERLERİ GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ

HANGİ ÜNLÜ HANGİ TAKIMI TUTUYOR?


Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu’na aittir. Kaynak gösterilse veya habere aktif link verilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir bölümü kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
BİZE ULAŞIN