Daum'u şimdi yollayın

Gürcan Bilgiç Gürcan Bilgiç

Şampiyon yapsa da yapmasa da hoca aynı hoca. O yönetimden, yönetim de ondan memnun değil. Aragones örneği karşımızdayken, eziyet çekip beklemeye gerek yok

Christoph Daum ile tek bir neden için yeniden anlaşıldı. 3.3 milyon euro yıllık ücret almasının da tek nedeni var. Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, kongre öncesinde camiaya üç yıl üst üste şampiyon olacağının garantisini verdi. Dikkat edin "söz" diye yazmadım. Aziz başkan, 'garanti' verdi. Bunu en az riskle gerçekleştireceği teknik adam olarak da Daum'u belirledi. Kesenin ağzını da açarak, ona "Hayır" deme şansını tanımadı. Bugün, kongre öncesinde verilen 'garanti'de tartışmalı, Daum da, hatta Aziz Yıldırım'ın başkanlığı da. Fenerbahçe yönetimi, geçmiş yıllardaki hatasını tekrarlıyor. Daum'dan memnun değiller. Alman hoca da onlardan memnun değil ama bu ayrı konu. Eğer şampiyon olamazlarsa Daum'u tutamazlar. İstemiyorlar ama çok isteseler de bunu yapamazlar. Kararın 'püf' noktası ise bugünkü düşünceleri... Şampiyonluk şansı sürüyor. Ama teknik adamızın ne kadar verimli olacağından şüphelisiniz. O zaman ne sonucu bekleyeceksiniz, ne de kaderinizi bekleyeceksiniz. Daum bu takımı şampiyon yapsa da aynı adam, yapmasa da. Takımın iplerini elinden kaçırmış, belki de elinden olmayan nedenlerle bunları yaşamış. Neden her ne olursa olsun, takımın yönetiminde, oynadığı futbolun kalitesinde, beklentilerin karşılanmasında büyük problemler var. O zaman Daum'u şimdi göndereceksiniz. Eziyet çekmeye, "Bekleyelim, bakalım ne olacak?" diye düşünmeye gerek yok. Aragones'i tuttular, başlarına gelen malum. Herkes hata yapar ama herkes yanlışını göremez. Aklınıza "eğer" sorusu düşmezse, zaten kararınızı vermişsiniz demektir. Beklemeyin!


Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu’na aittir. Kaynak gösterilse veya habere aktif link verilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir bölümü kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
BİZE ULAŞIN