Web Sürümüne Geç

Dost acı söyler

Değerli okurlar sağlık nedenlerimden dolayı bu sezon sizlerle buluşamamıştım.
Bu geçen sürede F.Bahçe takımı Aykut Kocaman hocayla olumlu bir anlaşma sağlamış, transferlerde de birkaç oyuncunun takıma geç katılması nedeniyle Avrupa kupalarına erken veda etse de Türkiye liglerinde başarılı olabilecek bir kadroyu oluşturmuştur.
Peki bütün bunlara rağmen Fenerbahçe'nin oynadığı futbol ve istikrarsız sonuçlar hiç kimseyi de memnun etmemektedir.
Analiz yapmaya çalışırsak Selçuk'un, Özer'in, Emre'nin ve Niang'ın en pozitif oldukları dönemlerde talihsizce sakatlanmış olmaları, Lugano'nun bütün profesyonelliğine rağmen hâlâ öfke kontrolünü gerçekleştirememesi takımın maalesef ki birçok puanı kaybetmesine de sebep olmuştur.
Bunun yanında Aykut Kocaman'ın benim yöneticilik dönemimde transfer edilmiş bir oyuncu olması nedeniyle Aykut hoca hakkında çok olumlu kanaatlerim vardır.

Stresten kurtulmalı

Terbiyeli, ahlaklı, disiplinli ve çalışkan kişiliğinin yanında takım arkadaşlarıyla yöneticileriyle, teknik kadroyla ve taraftarla olumlu, sempatik, iletişim kurabilen kişiliği varken bugün aldığı yükün altında her gün daha stresli, somurtkan bir tablo çizmektedir. Fenerbahçe takımının kadrosu imkanları altyapıdan gelen oyuncuları, gelecek adına umutkar olmamıza ışık tutarken Aykut hocanın iletişim konusunda alacağı küçücük psikolojik desteklere ihtiyacı vardır.
Fikstür avantajı nedeniyle oynanacak olan 5 maçı rahat aşabilirse onun ne kadar başarılı olacağını inşallah hep birlikte göreceğiz.
Arkasında bulduğu yönetim desteğini ve kredisini kaybetmeden hoca bu konuda kendini eğitmeli, herkese "güvensiz bir insan" tablosu çizmekten süratle vazgeçmelidir.
Yüreği sevgi dolu olduğunu bildiğim Aykut kardeşim lütfen sevgini, oyuncuların gol attığı ve gol kurtardığı zamanlarda da göstermeyi en iyi bilen kişilerden biri olduğuna inanıyorum.
Ama bir türlü sen kendin gibi olamadığın için stresten, kaybetme korkusundan bir türlü gerçek Aykut Kocaman olamıyorsun.
Sana inananları ve sana güvenenleri lütfen tereddüte sokma.

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu’na aittir. Kaynak gösterilse veya habere aktif link verilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir bölümü kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
BİZE ULAŞIN