Yine yeni yeniden

Aylar önce "Turuncu Devrim" başlıklı bir yazı yazmıştım. Devrim yeni hamlelerle ve kendini yenileyerek devam ediyor. Frank Rijkaard acaba o büyük fikstür avantajını düşünerek mi yaptı bu "değişiklikleri" (Denizli Belediyespor, Gaziantep, Ankaragücü, Denizlispor ve iki Antalyaspor maçı) Kısmen kolay atlatılacak bu kapışmalarda buluşturdu yeni transferleri topla. İyi zamanlama, büyük strateji. Hani soğuk iliklerimize işlememiş olsa "transfer ayındayız" diyeceğiz ama biliyoruz ki ligimiz yolu yarılamış durumda ve oynanan maç hanesi kabarık. Bütün bu dezavantajlı görünen-Denizli maçının başında benim de gözümü korkutanyenilenme risklerine karşın Galatasaray liderin bir puan arkasında ve ensesinde. Kolay bir maç kilit arayışlarıyla geçen bir strateji çatışmasına dönüştü aslında. Aslında ilik topçu Jo'nun ilk vuruşları kalecinin bacakları yerine ikincisi gibi boş bulduğu yerden girip filelerle kucaklaşsaydı; golün ardından yaptıkları gibi daha önce derin bir oh çekip birbirlerine sarılacaktı sarı-kırmızılılar... İlk maç heyecanına verelim bunu "Yeni City'linin. Ve elbette ki Arda... Ahh Arda. O gamsız gülüşünü hırsa çevirdiğinde ne olacağını hepimiz biliyoruz artık. "Yürüyerek nasıl adam geçilir"in tebdili mekan hocası o. "Jenerik güzeli."

Alternatifli kadro oluştu

Defansta tuttuğu dönemlerde verimi düşse de Caner bir kazançtır artık. Onu bu hanede tutmak Galatasaray'ın artısı olacak. Barış istikrarını devam ettirir, Kewell ve Baros da ekibe katılırsa o da yerini bulacak isimlerin başında geliyor. Farkında mıyız bilmiyorum ama takım 'şutsuz' oynuyor. İşte artık Arda, Elano gibi isimlere Caner de katılıyor. Santos 20 yaşında daha. Bu genç adamın isteği Galatasaray'ın tercih ettiği şey aslında. Bir tek kaygı? Baros gecikecekse Santos bu ihtiyacı göğüsleyebilecek mi? Strateji demiştim ya bunun için Kewell gecikse bile o yeri değişerek kullanacak Arda var. İşte o "jenerik güzelliğini" yakalayan kaptan sürpriz adamı olabilir 'ileri uç'un Şimdi öyle bir ufka vardı ki Galatasaray; defans ve ileri uç için montelediği isimlerle hem bugünün ihtiyacını karşılayabilecek hem de kupalarda kapışacak alternatifli bir kadro oluşturdu. Bakalım "Turuncu Devrim" bir sonraki aşamada ne gösterecek bize...

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu’na aittir. Kaynak gösterilse veya habere aktif link verilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir bölümü kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
BİZE ULAŞIN