Çek bir yıldız

Fenerbahçeli bir dostum şunları söylemişti maçtan önce; 'E bi kez yenilsek de herkesin üstündeki bu gerginlik kalksa!!!' Acaba gerginlik kalkmış mıdır Galatasaraylıların üzerinden. Bu aşılamaz çaresizliğe mahkum ettikleri 'sevdalı topluluğuna' bu maçı nasıl anlatacaklar acaba. Geriyi çok adamla kurup orta sahada çoğalacağı aşikar Fenerbahçe'ye karşı ileride iki yırtık uçurtmayla galebe çalmaya kalkışmak Rijkaard'ın son yanlışı olsun. Arda'dan yoksun bir maça çıkıyorsanız 'bir puan'dan yoksun çıkıyorsunuz demektir maça. Nedeni mi? Çok top tutarak oynayacak rakibe karşı topla oynama şansı olacaktı Arda. Olmadı; sakattı ve kenarda oturuyordu.

Keita'ya kelepçe

Orta sahasında Mustafa Sarp ve Elano'yla oynamak istiyordu Galatasaray ama iki oyuncunun da o kalabalık Fenerbahçe orta sahasıyla baş etmek şöyle dursun ayaklarındaki topu kullanacak halleri olmadı maç boyunca. Tabii ilk dakikalardaki o 'ne idüğü belirsiz çıkışı' saymazsak. Saman alevi gibi parlayıp söndü sarı- kırmızılı ekip. Keita aldığı her topta Fener'in Santos'una takıldı. Santos belli ki ödevini iyi çalışmış. Geçen hafta ortasında gönderilmesi düşünülen Daum'un kurtarıcısı oldu esmer krampon. Çünkü bu maçın kilit adamı 'Ali Sami Yen Aslanı Keita!!!' olacaktı. Kelepçe önce ona vuruldu. Maçı başından sonuna bir kez daha hatırlayın Keita'nın bir tek olumlu hareketi var mı bakın. Bunun dışında yine etkisiz bir isim vardı ki o da Jo idi. Dos Santos'u taşıdığı birkaç topla affedilenler listesine yazabilir miyiz? Peki Leo Franco'yu affedebilir miyiz acaba? Sorular canımıza işleyen hançerdir artık. Bir kez daha yenilmedi Fenerbahçe ve gerginlik aşılmadı yine. Bundan sonrası hüsrandır. Yıldızların çektirdiklerini yazmak lazım artık. Çek bir yıldız o zaman...

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu’na aittir. Kaynak gösterilse veya habere aktif link verilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir bölümü kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
BİZE ULAŞIN