Web Sürümüne Geç

  Düşündüren galibiyet

  Fenerbahçe son iki maçta yaşadığı travmayı Manisaspor karşısında elde ettiği galibiyetle şimdilik geride bıraktı. Sarılacivertli takımın bu maçta kazanımları 3 puanın çok ötesindeydi.
  Önce bu kazanımları sıralayalım:
  Resmi bir maçta ilk kez Fenerbahçe formasını giyen Okan Alkan, yaptığı asistler, savunmadaki doğru hamleleri ve yer tutuşuyla geleceğe yönelik ışık saçtı.
  Sakat sakat forma giyen kaleci Mert, 60. dakikada İsaac'in topunu çıkararak maçın kırılma anına imzasını koydu. Soğukkanlı görüntüsü, doğru çıkışlarıyla güven verdi, Volkan'ın yokluğunda sıkıntı olmayacak mesajını iletti.
  Gecenin bir diğer kazanımı Niang'ın çalışkanlığını süslediği golleriydi. F.Bahçe iyi bir golcüye sahip olduğunu bu maçta belgeledi.

  Savunmada sıkıntı var
  Şimdi gelelim galibiyetin düşündürdüklerine... Fenerbahçe kalecisini bu kadar öne çıkarıyorsak savunmada sıkıntı var demektir. Bilica'nın üstüne vazife olmayan işlere kalkışma alışkanlığı devam ederken, Lugano da henüz gerçek performansına dönemedi. Attığı gol, İsaac'ın attığı ikinci golde yaptığı hatayı dikkatten uzaklaştırmamalı...
  Orta alanda etkisiz Baroni'nin oynamaya devam etmesi, kanatlarda Mehmet Topuz ve Stoch'un iyi niyetlerine karşın, etkisiz görüntüleri bir başka sorun. Son olarak şunu yazalım; F.Bahçe hücumda çoğalamıyor, bu bir süre sonra Niang'ı krize sokarsa şaşırmayın.
  Sonuç olarak, Fenerbahçe aldığı üç puanla milli maç arasına giderken, yapılanma ve eksikleri giderme konusunda zaman kazandı

  BİZE ULAŞIN