İyi yönetilmiyor

Fenerbahçe ya da "Galatasaray" olsun adı, fark etmiyor. Gerçek şu ki hiçbir takımımız aynı anda birden fazla kulvarda yarışmayı kaldıramıyor henüz. Bunun en tartışılmaz kanıtlarından biri de birçok kulvarda koşan sarı-lacivertlilerin bu süreç boyunca başına bela olan sakatlık sorunudur. Biliyorum çoğunuz "Rakiplerin, hakemlerin hoş görüsüne mazhar olan kasti hareketlerinin ve aylarca su yüzü görmemiş çayırlardan farksız stat zeminlerimizin bunda hiç mi payı yok" diyorsunuz şimdi. Haklısınız ama gene de Alex ve arkadaşlarının yaşadığı bu yıpranmanın ana nedeni, aynı anda farklı amaçlar için mücadele etmesidir. İyi de bütün bunları bilerek "Üst üste 3 yıl şampiyonluk" vadetmedi mi Aziz Bey? Bu durumu da herkesten önce Daum'un bilmesi ve ona göre davranması gerekmiyor mu?

Gerçeğin farkında değil

Mesela yedek kulübesini gözünüzün önüne getirin. Hiç oynatılmayan veya yeterince şans tanınmayan futbolcuların yeteneğini de anımsayın tabii. Eğer ön yargılı değilseniz, orada oturanlardan da şampiyonluğa oynayacak bir 11 çıkacağını göreceksiniz. Ancak Daum ya bu gerçeğin farkında değil ya da aşırı muhafazakar davrandığı için gerekli rotasyona gitmeyip, kadro kalitesini ortaya çıkaramıyor. Dün akşam gördük; Lugano, Mehmet, Uğur'dan yoksunken, Özer de ilk yarıyı bitiremedi. Buna rağmen ligin en güçlü takımı Bursaspor karşısında alkışlanacak bir mücadele ortaya koydu sarı-lacivertliler. Ve inanıyorum ki Alex'in 8. dakikadaki o enfes pasını bile gole dönüştüremeyen Güiza'nın yerine Semih veya Gökhan oynasa, daha ilk yarıda maç kopacaktı. Bu da taşınması gereken yüke daha çok kişinin omuz vermesi için, Daum'un mevcut politikasını değiştirmesi gerektiğini anlatıyor. Zaten sakatlıkların azalması ve rekabetin tavan yapması da başka türlü mümkün olmaz.
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu’na aittir. Kaynak gösterilse veya habere aktif link verilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir bölümü kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
BİZE ULAŞIN