Başka çare yok

Mensuplarına mide krampı yaşatarak sezona başladı Fenerbahçe. Böyledir "Aşk" denilen duygu salıncağı. Başınızı da döndürür, hüzne de mahkum eder sizi. Futbol sadece yıldızlarla doruğa ulaşmıyor işte. Çok yetenekli futbolculardan oluşmuş bir oyuncu grubunun bile birbirlerini tamamlama ve ezberlemesine ihtiyaç vardır. Bu da zaman, sabır ve ısrarla gerçekleşir. Olumsuzluğu ve onu yaratan nedenleri ortadan kaldırmaya soyundu Aykut Kocaman; Tedavinin başarılı şekilde yapılabilmesi de kararlı bir desteği gerektiriyor. Gerçekçi olalım, anlayışını yerleştirmekte güvendiği oyuncuları aynı anda oynatabilme şansını pek yakalayamadı sayın Kocaman.

Yılların alışkanlığı değişiyor

Doğaldır, her futbolcu, her türlü sistemle başarılı olamaz. Taktik zeka ve takım disiplini konularında"Fransız" olan oyuncudan geçilmeyen bizim gibi ülkelerde sistem ve disipline dayalı oyun şeklini yerleşik hale getirmek hepten zorlaşıyor. Bunlara profesyonel yaşam ve kolektif düşünce zafiyetlerini eklemeyi de unutmayın, tabii. Maalesef bu aksaklık ve zaafları, yaşanan talihsizlikleri unutarak infaz ve insafsızlığa dönüşünler oldu hemen. Yazık ki,"insan-psikoloji" ve"başarı-sabır" arasındaki bağı çöpe atanların da yıllardır "Altyapıya önem verilmiyor, gençlerimize güvenilmiyor" diyenlerin de bu infazcılardan başkası olmadığını görüyoruz, aklımız sekerken. Uzatmayayım, yılların alışkanlığını değiştiriyor Aykut Kocaman. Uzun yıllardır altyapıdan tek futbolcu çıkaramayan Fenerbahçe'de iki aylık sürede gencecik Okan'la Mert'e forma verdi bile.
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu’na aittir. Kaynak gösterilse veya habere aktif link verilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir bölümü kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
BİZE ULAŞIN