Mesut Özil büyük kayıp

Hıncal Uluç Hıncal Uluç
Alman Milli Takımı'nı tercih eden Mesut Özil, 4-0 sona eren Avustralya karşılaşmanın yıldızıydı.
Mesut'un Almanya'ya kaptırılmış olmasına galiba çok yanacağız.
Biz Avrupa'daki birtakım değerleri elimizden kaçırdık. Fatih (Terim) hocam kusura bakmasın, onun en eleştirdiğim yanıdır bu; üçüncü kuşak çocukları içinde en iyilerinin Türkiye'yi tercih etmelerini ve Türk Milli Takımı'nda oynamalarını sağlayabilirdik.
Ben Fatih Terim'in yıllardan beri çok iyi arkadaşıyım.
Fatih, Avrupa'da yaşayan bir Türk genci ile konuşacak ve onu Türk Milli Takımı için ikna edemeyecek!.. Mümkün değil.
Onun için Fatih Terim'in, "Mesut, Almanya'yı tercih etti" lafına ben inanmam.
Herkes inanır, ben inanmam.

ARTIK DERS ALMALIYIZ
Fatih Terim başından beri, Avrupa'da yetişmiş oyunculara, milli takımda 'pürüz' olarak bakıyor. 'Bunlar çünkü, ne Alman ne Türk, ne Hollandalı ne Türk, ne Fransız ne Türk!
Kendi iç sorunları var ve bu sorunları kampa taşırlar' diyor. Onun için de bunlardan fazla mecbur kalmadıkça yararlanmayı düşünmüyor.
Ondan sonra da "Almanya'yı tercih etti, ne yapayım!" diyor. Mesut, Türk Milli Takımı için kayıptır. Bundan ders alıp, geleceğe yönelik planlar yapmalıyız.
Avrupa'yı bir dönem Erdal Keser'in başında bulunduğu grup çok iyi tarıyor ve en iyilerini, Türk Milli Takımı'na gelmeye ikna ediyordu.
Yine aynı düzeni kurmalı ve Avrupa'daki Türk çocuklarının, Türk Milli Takımı'nda oynamalarını sağlamalıyız.

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu’na aittir. Kaynak gösterilse veya habere aktif link verilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir bölümü kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
SON DAKİKA