Özaydınlı'ya sıra geldi

Hıncal Uluç Hıncal Uluç
Fenerbahçe yönetiminin öne çıkan isimlerinden Mahmut Uslu, istifasını verdi. Bir dönem Yıldırım'a çok yakın olan Uslu'nun vedasını nasıl yorumluyorsunuz? Bu ayrılığın Mahmut Uslu ile alakası yok. Bu ayrılık Aziz Yıldırım'dan kaynaklandı. Aziz Yıldırım, 'Senin işin bitti, istifa et' dedi, Mahmut istifa etti. Aziz Yıldırım'ın başından beri yanına alıp, sonra vazgeçtikleri var.
Bunlar ikiye ayrılıyor.
1- Kullandıkları. Son kullanma tarihi gelince, onları atıyor. Çünkü Aziz Yıldırım'ın kullandıkları, Aziz'in aslında söylemek isteyip de söylemediklerini söyleyenler. Çünkü Aziz Yıldırım kötü şeyleri kendi söylemiyor. 'Türkiye'deki itibarı sarsılmasın' diye onları başkalarına söyletiyor. O söyleyenler de kamuoyu önünde yıpranıyor. Mahmut bunların başında geliyor. Mahmut, Aziz'in hoparlörü oldu.
Konuştu, konuştu, konuştu ve bitti. Medyada da hatta kendi camiasında da kendini sıfırlayınca, 'Artık söylediklerinin kıymeti yok, çekil' dedi. Kullandıklarını bitiriyor Aziz.
2- Bir de kullanamadıklarını bitiriyor. Uğur Dündar'ı, Sadettin Saran'ı, Hakan Bilal Kutlualp'i, Atilla Kıyat'ı bitirdi...
Bunlar çünkü Aziz Yıldırım'ın emrine göre hareket etmiyorlar. Onları da bir daha almıyor yönetime. Aziz'in kullanmasına izin veriyorsan son kullanma tarihin geliyor, kullandırtmazsan bir daha seni listesine almıyor. Böyle bir Aziz Yıldırım oyunu sürüyor. Şimdi topun ağzında Murat Özaydınlı var. -Özaydınlı da Mahmut Uslu gibi Yıldırım'ın gözde yöneticilerindendi ama o da bu sıralar ortalıkta yok. Yok işte, bitti. Bir süre sonra da gönderilir.
Olmayan, konuşmayan bir Murat Özaydınlı'nın Aziz'e bir faydası yok. Ona konuşacak adam lazım. Üç gün sonra ona da 'hadi sen de git' diyecek. -Son dönemde Fenerbahçe'de Nihat Özdemir ve Şekip Mosturoğlu öne çıkmış durumda. Nihat akıllı, dengeli gidiyor. Şekip farkında değil. Mahmut'un yerini almış vaziyette. Şekip Mosturoğlu'nun, Mahmut'un sonundan ders alması lazım. Yoksa Aziz Yıldırım'a istifasını takdim ettiği zaman karşı karşıya geliriz!..

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu’na aittir. Kaynak gösterilse veya habere aktif link verilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir bölümü kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
BİZE ULAŞIN