Web Sürümüne Geç

Gözden düştü

Hıncal Uluç Hıncal Uluç
Halterde doping depremi yaşanıyor.
23 yaş altı takımında yer alan 5 sporcumuz dopingli çıktı ve ardından Halter Federasyonu Yönetim Kurulu istifasını verdi.
Başarılı olduğumuz bir spor dalıydı ama sürekli bir kötüye gidiş vardı. Bundan sonra ne yapmak gerekiyor?


Halter benim için muteber spor değil. Dünyada da değil. Bisiklet ne kadar gözden düştüyse, halter de o kadar gözden düştü. Kimse inanmıyor, kimse sevmiyor, kimse itibar etmiyor. Ama olimpiyattaki hezimetten sonra bu federasyonun göreve devam etmemesi lazımdı. Ama ne oldu ne bitti yine bunları seçtiler! İşte bu rezaletten sonra kalacak halleri kalmadı.
Kim gelir kim gelmez umurumda değil.
Yani ben halteri sevmiyorum.
Seyretmiyorum da artık.

Son dönemde halter sıkça dopingle anılır oldu.

Aynen öyle... Bisiklet gibi lekelendi, çok ağır cezalar veriyor Uluslararası Halter Federasyonu... İki haltercinde doping çıkarsa bir daha seni turnuvaya almıyorlar.
Şimdi bu 5 tane dopinglinin cezası ne olacak, bilmiyorum.
Adamlar arkalarına bakmadan kaçıyorlar aslında... Kahramanlık
falan yapmıyorlar.

Kimse kalmamış
Avustralya Açık'ta Murray'ı yenen Djokovic ile Li Na'yı mağlup eden Azerenka şampiyonluğa ulaştı. Karşılaşma ve sporcuların mücadelesiyle ilgili neler söyleyeceksiniz?

Gördüğüm en kötü tenis turnuvalarından birisiydi. Ne kızlarda, ne deerkeklerde... Skorlara bakıp görüyorsun.
Yarı final maçları 6-1, 6-0 falan bitiyor. Yarı final!.. Kötülerin daha az kötü olanı kazandı.
Bu Azerenka ikinci turda elenir.
Bu Djokovic şampiyon oluyorsa herkes şampiyon olabilir!
Bir tane güzel maç vardı. Yanlış; heyecanlı, güzel değil: Wawrinka-
Djokovic
maçı. Mehmet Tezkan yazmıştı, "Harika bir maç seyrettik" diye... Heyecan bakımından harika... Çünkü Djokovic o kadar kötü ki bu sene; ondan zaten maç başa baş oldu. Djokovic iyi olsa 3-0 biterdi o maç. Buna rağmen yenemediler Djokovic'i! Yani Djokovic'in ölüsü şu turnuvayı kazandı, Azerenka'nın ölüsü de...
Tenisin üst düzey Grand Slam turnuvasında ölülerin kazandığı bir turnuva istemiyorum. Kimse kalmamış ya! Adını sanını kimse bilmediği bir Amerikalı genç kız yarı finaldeydi!..


Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu’na aittir. Kaynak gösterilse veya habere aktif link verilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir bölümü kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
Etiketler Galatasaray, Spor
BİZE ULAŞIN